Den první – Příjezd do kosmického střediska/odlet

20160601 vesmirne strediskoExpedice TAPA byla odstartována. Do kosmického střediska Borovinka se začali sjíždět účastníci výpravy doprovázeni svými nejbližšími. Po nezbytné registraci a bezpečnostní kontrole byli oficiálně zařazeni do meziplanetárního programu a ubytováni v kajutách připravené vesmírné lodě. V kosmickém středisku panovala atmosféra velkého očekávání, protože skutečný cíl expedice zůstával doposud utajen.

Po večeři a drobném kondičním programu, který poprvé prověřil připravenost expedičního medika, byl svolán nástup u slavnostní standardy. Velitel expedice generál Míra Michlíček představil všechny členy velení a seznámil účastníky s cílem mise. Poprvé se dozvídáme, že jsme se ocitli v roce 3530 a svět se hodně změnil. Lidstvo takřka vyčerpalo zdroje života na Zemi a tak pomocí nových technologií začalo osidlovat další planety. Jednou z planet, která byla nalezena miliony světelných let od Země, je planeta TAPA. Vyslané sondy potvrdily, že podmínky na planetě umožňují rozvoj života a tak byly na její povrch vyslány kontejnery s bakteriemi a primitivními organismy, aby po mnoho let před naším příletem připravovaly podmínky na osídlení.

20160601 vesmir003Členové expedice byli rozdělení do šesti národů, pro které si vybrali nová jména: Marz, Alzáci, Scheldonovi potomci, Kosmoplešky, Spok a B611 (více zde). Začalo odpočítávání startu rakety. Zbývající čas byl věnován kulturnímu programu a týmovým hrám. Několik minut před startem jsme se odebrali do hibernační místnosti, pak zažehly motory a my jsme se vzdalovali od Země. Po překonání atmosféry přidělil medik každému jednu tabletku, která nás uvedla do dlouhého hibernačního spánku. Čeká nás 15 let cestovánííííííííííiiiiiiiiiiiii……. . . .   .  .