Dětské vánoční hry 2011

Kdo neváhal a v pondělí 12. 12. vzal za kliku u dveří telnické orlovny, ocitl se rovnýma nohama v pohádce O perníkové chaloupce. Jeníček a Mařenka čekali hned u vchodu a nestačili se divit, co se to na ně valí za davy. Více než 60 dětí si přišlo před Vánoci společně zařádit a užít legraci.

 

O tu rozhodně nebyla nouze. Poté, co do své chaloupky přilétla i sama ježibaba, vypuklo perníčkové šílenství. Tak například hned na prvním stanovišti si děti v roli perníčků vyzkoušely, jaké to je být těstem, nechat se vyválet, vykrojit, upéct a uložit do krabice k ostatnímu cukroví. Než absolovaly celou trasu, naučily se perníčky i nazdobit, postavit pec, utéct ježibabě slalomem z lopaty, chytit kapříka, postavit a zbourat sněhuláka a spoustu dalších užitečných věcí, bez kterých se člověk rozhodně neobejde. Teď už vědí, že párky v rohlíku dělá taky ježibaba…

 

Prostor kolem perníkové chaloupky pomalu mizel pod nánosem pestrobarevných balónků a než se kdo nadál, odbíjela osmá.  Na řadu přišlo vyhodnocení a ocenění nejlepších družstev. Nikdo však neodešel s prázdnou, pro každého se našla drobnost, která potěší.

 

Málokomu se chtělo domů, ale Mařenka loučení usnadnila povzbudivou větou, kterou vesele volala za odcházejícími: „Uvidíme se na Silvestra!“

 

Děkujeme všem ochotným a obětavým rukám (i hlavám), které se na přípravě vánočních her podílely. Díky vám voněly telnické sny přinejmenším jednu noc po perníku.

 

Ježibaba

[/su_custom_gallery]