DRAKIÁDA 2009

Po předchozích dvou letech, kdy jsme vlivem počasí byli nuceni strávit Drakiádu v telnické Orlovně, se letos počasí umoudřilo a naši draci se mohli zase proletět.

Na polní cestě za Telnicí se letos sešlo obdivuhodných 39 draků různých velikostí a tvarů. Někteří se vydrželi na nás dívat seshora po celou dobu trvání Drakiády, některé to tak moc nebavilo a po té, co je jejich majitelé donutili vzlétnout, prohlédli si z ptačí perspektivy okolí a zase přistáli na zemi. Občas se stalo, že si naši draci chtěli popovídat, potom ale muselo dojít k rozmotání, domluvě, aby už se k sobě nepřibližovali a k novému vypuštění. Někteří draci, ač měli na tváři úsměv, odmítali se vznést a aspoň chvilku se nechat unášet větrem-lenoši.

Nakonec po dvou hodinách létání nebo aspoň snahy o létání se všichni draci na povel z megafonu snesli k zemi, aby si vyslechli hodnocení a ti nejlepší byli se svými majiteli odměněni. Pěkné bylo, že i těm ,kteří nebyli oceněni, to na úsměvu neubralo (zvláště těm vyráběným) a spokojeně se usmívali po celou cestu domů.

za trpělivé pouštěče Jiří Hrazdíra

[/su_custom_gallery]