Drakiáda 2012

Když si letos děti vyráběly v pondělí před drakiádou draky, málokdo věřil, že bychom je následující sobotu mohli vypustit. Předpověď počasí totiž nebyla příliš příznivá. O to překvapivější byl náš pohled v sobotu ráno oknem ven. Svítilo krásně sluníčko a byl krásný podzimní den.

Kolem 14. hodiny se na tradičním místě u Boží muky začali objevovat první odvážlivci nesouce si svého buď vyrobeného  nebo kupovaného draka. Po nahlášení se u registrace počali majitelé draků svoje svěřence přemlouvat k letu. Leč marně. Ačkoliv byl krásný den, neplatilo to pro draky. Těm bohužel vadilo, že bylo úplné bezvětří a ani lísteček se nepohnul. Po hodině marného snažení se občas podařilo zachytit lehký závan větru a zvláště kupovaní draci se s chutí položily do lehkého vánku, bohužel ne nadlouho.

Letošní drakiáda byla speciální tím, že tak uběhaní a vyčerpaní pouštěči draků ještě nebyli. Někteří dokonce přemlouvali svého draka tak dlouho, že se málem dostali mimo telnický katastr. To ale vůbec nevadilo a po rozdání zasloužených odměn všem 24 majitelům draků se všichni spokojeně rozešli domů. Někteří to pro letošek ale nevzdali a několik dní po té jsem viděl, že využili větrného počasí a nechali své draky proletět nad Telnicí.

Jiří Hrazdíra
Orel jednota Telnice