Orelský ples 2018

Nový rok jsme na Orlovně v Telnici začali jak jinak, než tradičním Orelským plesem, který se uskutečnil v pátek 18.1.2019. Po úspěšné Tříkrálové sbírce, při které jsme nachodili nějaké ty kilometry, byly naše nohy již odpočaté, takže jsme se mohli těšit, jak si zatančíme. K tanci a poslechu nám, jako v předešlých letech, hrála Kapela Karla Pešla, občerstvení včetně skvělých míchaných nápojů zajistila restaurace Stanislava Krále, fotokoutek pro plesové nadšence připravila Veronika Jahodová, hlavním IN fotografem pak byl David Šatan, náš táborový vedoucí, šatnu a uvádění do sálu si vzala na starost mládež.

Ples byl zahájen přivítáním všech hostů, místních i těch, kteří přijeli z daleka, několik myšlenek nám také řekla Ing. Michaela Šojdrová, europoslankyně a také již tradiční návštěvnice našich plesů. Potom už přišli na řadu tanečníci orelského klubu, kteří tentokrát dodali účinkující několika tanečních kategorií, počínaje nejmenšími a nejroztomilejšími, konče těmi, kteří už dosáhli v tanečním sportu ocenění nejvyšší. No a pak už se roztančil celý sál, bavili jsme se, jedli, pili, využili příležitost popovídat si s přáteli, prostě všechno probíhalo tak, jak to na správném plese má být. Soutěžní duch přítomných byl nakonec podpořen také slosováním půlnoční tomboly s pěknými cenami. A protože se sešli lidé vstřícní a pohodoví, v zákulisí následně proběhlo ještě několik úspěšných výměn z tombolových výher tak, aby byli všichni spokojení. Za všechny transakce zmíním jen velmi výhodnou výměnu plyšového dortu z hlavní tomboly (kvalitní, stále měkký, pratelný na 30°C, opakovatelně použitelný na několik let) za láhev vína, samozřejmě také skvělé jakosti, která však asi tak dlouho jako zmíněný dort nevydrží.

Věříme, že se letošní ples opět vydařil, že se na něm všichni dobře bavili (mnozí odcházeli domů až kolem druhé hodiny) a těšíme se na další příležitosti, kde se můžeme setkat, třeba už za chvíli, 3.3.2019, na Krojovaných ostatcích.

 

Za Orel jednotu Telnice

Bohumila Hrazdírová