Přednáška na téma TECHNIKA BĚHU, přednášející Mgr. Lukáš Olejníček

Florbalový klub Orel Telnice ve spolupráci s Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně uspořádal 1. července 2016 přednášku s praktickými ukázkami na téma:

TECHNIKA BĚHU

Mgr. Lukáš Olejníček (* 17. června 1988, Brno) je profesionální atlet, běžec na středních a dlouhých tratích startující v dresu AC Moravské Slavie Brno. V roce2010 i 2011 se stal mistrem ČR v běhu do schodů. V roce 2013 reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy družstev v Dublinu (Irsko) na trati 3.000 metrů překážek.

Životopis
Vystudoval brněnské gymnázium na třídě Kapitána Jaroše, kde navštěvoval prestižní matematickou třídu. V roce 2011 získal titul bakalář, v roce 2013 magistr. V současné době studuje doktorský obor Kinantropologie na Fakulte sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Zároveň je sportovním ředitelem sportovních akcí „Masaryk Run“ a „Blanenská desítka“.

Kariéra
Specializuje se na steeple, 3.000 m překážek. V této disciplíně má kompletní sbírku medailí z Mistrovství České republiky (bronz 2012, zlato 2013 a stříbro 2014). Je osminásobným akademickým mistrem ČR (na tratích 1.500 m, 3.000 m překážek, přespolním běhu a v silničním běhu na 10 km).

Kromě závodů na atletických oválech se účastní i silničních a přespolních běhů, kde patří mezi absolutní moravskou běžeckou špičku nejvyšší evropské úrovně.

Zdroj: Wikipedie


Fota ze setkání pana Olejníčka s našimi dětmi před přednáškou. Z fotek vidíte, že se jen nemluvilo, ale také běhalo :-)


Pozvánka, která zvala na akci, která následovala po setkání s dětmi :

Pozvánka na přednášku technika běhu