Reportáž: Florbalové minisoustředění 1. – 3. září 2017

Letošní pozdější začátek školního roku nám umožnil uskutečnit během posledních tří prázdninových dnů, v měsíci září, již třetí ročník florbalového minisoustředění v telnické orlovně. Díky ochlazení, které nastalo, se nám od prvního dne velice dobře sportovalo a v noci i spalo.
O malé milovníky florbalu a jejich zázemí se starala jedna trenérka Monika Radvanová a tři trenéři Petr Zahradník, Igor Borýsek a já. Chutné obědy nám tradičně zajistila restaurace Orlovna. Tři tréninkové dávky každý den děti vůbec neunavily především kvůli pestrosti zvolených aktivit. Florbalové tréninky ale nebyly jedinou naší aktivitou. Jako doplňkový sport jsme si vybrali stolní tenis. Celou dobu našeho víkendového soustředění jsme, díky Orlu Telnice, měli zdarma k dispozici pingpongový stůl v přísálí orlovny, kde jsme si vyzkoušeli hrát i „Ameriku“ s polovičním množstvím pálek, než bylo hráčů. smiley

První den bylo naším hlavním úkolem zprovoznit nové branky s certifikátem IFF, které jsme díky štědrosti sponzorů nově pořídili spolu s dresy. Toho dne mě velice potěšila spontánní dopolední návštěva dvou členek našeho florbalového klubu, Aniky Unge a Viktorky Hrazdírové s doprovodem. Jen chvíli jsem zaváhal a požádal je o krátké povídání. Anika a jedna její kamarádka byly součástí dívčího týmu ZŠ Sokolnice, který se stal mistryněmi republiky v poháru základních škol ve florbale. Nutno dodat, že v sedmičlenném týmu Frajerky Sokolnice (jak se vítězný tým jmenoval) byly čtyři hráčky našeho klubu. Povídání děvčat zakončila Viktorka popisem svých zážitků z florbalového pobytu ve Švédsku, kterého se letos zúčastnila.

Frajerky Sokolnice, přebornice MORAVY

Frajerky Sokolnice, nejlepší florbalistky v ČR

Druhý den začal u dětí velice oblíbeným probíháním bludištěm vytvořeným z mantinelů. Po obědě byl stejně jako v minulém roce dohodnut přátelský turnaj s florbalovým klubem Moravany Troopers. Oproti loňsku nebyl turnaj odehrán v telnické orlovně.  Moravany totiž v termínu našeho soustředění pořádaly florbalový příměstský tábor v tuřanské hale, a tak jsme se tentokrát za nimi vydali my. Cestu tam i zpět jsme absolvovali linkovým autobusem, a tak bylo o zábavu postaráno.

Poslední třetí den proběhl ve znamení soutěží. Turnaj ve stolním fotbálku, který jsme spolu se stolním hokejem měli také k dispozici, proběhl systémem každý s každým a vyhrál vždy ten, kdo dřív vstřelil tři góly. Vítěz Daniel Tretera získal „pohár“ dřevěnou botu plnou bonbónů, použitelnou i jako stojánek na tužky. Další soutěže probíhaly ve velkém sále. Jednalo se o hry Král střelců a Císař brankářů. Všechny děti si vyzkoušely hájit bránu proti nájezdům útočníků. Vyhodnocení si vyslechli a výhry obdrželi nejen králové a císaři při ukončení soustředění. Protože naše soustředění bývají náročná, každý z absolventů dostal i zaslouženou „zlatou“ pamětní medaili.

Jiří Máca, FK Orel Telnice

 

společné foto minisoustredeni_2017

pred_obedem

oběd

pingponk

bludiště_Sam

bludiště_Adelka

bludiste3

velky_sal

stolni_fotbal_orel_telnice

na_autobusove_zastavce

na ceste

na turnaji

utok

za bránou

 

FRAJERKY SOKOLNICE:

frajerky

DSC_0598

Návštěva:
Frajerky ze Sokolnic