Category: Tábor 2014

Tábor AQUILA DI MARE – den devátý

Je tu poslední den naší plavby. Po včerejší náročné noci vstáváme o něco později. Snídaně je opět s obsluhou a my si užíváme luxus. Po snídani svolává kapitán všechny ke kapitánskému můstku, kde zpíváme naši lodní hymnu a dozvídáme se podrobnosti o konání olympijských her.

Tábor AQUILA DI MARE – den osmý

Jsme ve středozemním moři a na palubě vládne ticho. Najednou se ozývá zvuk sirén a my víme, že je to signál pro opuštění lodi. Námořníci vybíhají z kajut oblečeni ve vestách, někteří ještě bosí a ospalí. Naštěstí se ale ukázalo, že jde jen o cvičný poplach, který měl prověřit naši připravenost.

Tábor AQUILA DI MARE – den sedmý

Jednou za čas musí na každé lodi proběhnout větší úklid a na té naší to bylo právě v sobotu. Kajuty námořníků byly řádně vymeteny a očistou prošly i společné prostory lodi. Prostě sanitární den. Těsně před obědem dorazila loď na pobřeží Madagaskaru a světe div se přivítal nás sám král Jelimán a pozval nás na oběd.

Tábor AQUILA DI MARE – den šestý

Dnešní ráno bylo pro námořníky zcela jiné. Po ranním probuzení a procházce po vyhlídkové palubě (rozcvička) se všichni shromáždili v lodní restauraci, kde se podávala snídaně. Stevardi servírovali výborný čaj se sušenkou a sendvič.

Tábor AQUILQ DI MARE – den pátý

Ráno naše loď zakotvila na pobřeží Austrálie, kde jsme doplnili zásoby jídla i pohonné hmoty do našich generátorů elektřiny. Zatím co měla loď technickou přestávku, vydala se posádka podél pobřeží Austrálie a pomocí místního trajektu jsme se přepravili na Nový Zéland.

Tábor AQUILA DI MARE – den třetí

Už jsme třetí den na cestě a námořníci již prošli velkou částí výcviku. Dopoledne dokončují poslední výuku a kolem oběda naše loď těsně míjí pobřeží Floridy. Vzduch se oteplil a kapitán hlásí, že připlouváme na Kubu. Je to naše první zastávka, kdy vystupujeme z lodi na pevninu.

Tábor AQUILA DI MARE – den druhý

Během noci vplouváme do Atlantického oceánu. Ráno je nevlídné a na palubě je kluzko po nočním dešti. Po ranním nástupu se posádka rozchází do námořních škol, kde prochází základním výcvikem.

Tábor AQUILA DI MARE – den první

Píše se rok 2014 a v docích v Hamburku byla právě dokončena nová luxusní výletní loď AQUILA DI MARE, kterou postavila společnost Eagle. Loď je určena pro nejnáročnější pasažéry, kteří chtějí zažívat zaoceánské plavby.