Tábor 2017 – 1. den

Nacházíme se v osadě Nový York, který pojmenovali osadníci, kteří sem přišli jako první, podle jejich rodného města. A protože sem přišli začít nový život v nové zemi, tak proto Nový. Naše rodiny tu také chtějí začít nový život. Z toho, co víme, tak tato země je dost veliká, aby nás všechny uživila. Kdo by nechtěl zůstat zde ve městě, může se vydat jinam a hledat jinou osadu, kde bude větší klid a více prostoru. Nebo bude někdo odvážnější a vydá se dál a zkusí se dohodnout s domorodci, aby mu prodali kousek půdy, a usadí se na dosud neobdělaném kusu země a zapustí tam své kořeny.

Do Nového Yorku dnes přijeli noví osadníci, kteří přijeli za vidinou nového života v nové zemi. Po nutné registraci a slibu dodržování Ústavy Spojených170630_Tábor_045 států, se zabydleli ve svých příbytcích. Večer je oficiálně přišel přivítat šerif a dokonce se svým projevem i starosta Nového Yorku William Frederick Havemeyer. Připomněl všem nutnost zachovávat zákony a po nedávných epidemiích i základní hygienické předpisy Nového Yorku. Pak vyzval nově příchozí, aby mu sdělili jména svých rodin, kvůli evidenci. Zároveň představil i čelné představitele Nového Yorku. Všichni byli seznámeni se životem ve městě i se všemi důležitými institucemi a budovami. Pak už se den nachýlil a členové rodin se odebrali do svých příbytků a spokojeně ulehli s tím, že je nová země vlídně přijala.

Naše rodiny se ale zatím v nové zemi rozkoukávají a hledají si své místo tady v Novém Yorku. Je tu všechno, co potřebujeme: různé obchody (což se líbí hlavně našim ženám), banka, saloon (ten se líbí zase našim mužům). A protože se stále osada buduje a rozšiřuje, tak je tu i dost práce pro všechny. Takže to vypadá, že i naše rodiny tu nakonec zůstanou.

[/su_custom_gallery]