Tábor AQUILA DI MARE – den devátý

www.vimixa.cz www.lanex.cz

Pondělí 7. července 2014

Je tu poslední den naší plavby. Po včerejší náročné noci vstáváme o něco později. Snídaně je opět s obsluhou a my si užíváme luxus. Po snídani svolává kapitán všechny ke kapitánskému můstku, kde zpíváme naši lodní hymnu a dozvídáme se podrobnosti o konání olympijských her.

Sportovní stadion v Athénách je famózní. Na obrovské herní ploše se již připravuje první klání. Při vstupu se dozvídáme, že naše vstupenky nám umožňují nejen výborná místa na hlavní tribuně, ale i možnost zúčastnit se vyhlášených námořních disciplín. Soutěžíme v na čas v oblékání záchranných vest, v házení záchranných kruhů i navigaci dle kompasu. Zkoušíme štěstí také ve vázání námořních uzlů, střelbě a simulaci záchrany námořníka. Nakonec musíme dolít olej do rozbitého lodního motoru, který je poškozen bouří a je v něm mnoho trhlin. Část týmu drží díry, aby kapalina neunikala a ostatní nosí ze zásobníků olej. Je to napínavé a na konci jsou všichni mokří. Naštěstí byla použita jen voda a tak v letním horku brzy usycháme.

Blíží se oběd a my se musíme vrátit zpátky na loď. V přístavu byla vyhlášena karanténa a tak musíme projít vodní clonou a tím se podrobit desinfekci. Bylo to osvěžující :-)

Odpoledne nám kapitán ohlásil, že na boku lodi byla vylovena láhev se vzkazem. Byla v něm šifra a tak jsme se pustili do prolamování kódu. Nakonec byl kód prolomen a my jsme zjistili, že ve vzkazu jsou ukryty informace o dalších artefaktech na dně moře. Neměli jsme už čas na velkou výpravu, ale kapitán nám oznámil, že v nedaleké mělčině byl objeven vrak lodi, ve které se údajně skrývá poklad. Všichni jme se rychle spustili po lanech do mělčiny a brodili jsme se k tomu místu. Vrak tam skutečně byl. Námořníci, kteří prokázali největší zdatnost v prolamování šifry se mohli potopit jako první a poklad vyzdvihnout. Tentokrát se ale nejednalo k zlato a drahé kovy. V truhle byl schován Dominik Dokoupil zvaný DODO, který se vrátil z nemocnice, kam byl odvezen po náročném gastronomickém zážitku spojeném s mořskou únavou. Bylo slyšet jásot a vidět i pár slz.

Před námi je už jen slavnostní ukončení naší plavby a tak musíme ještě využít poslední míle v soutěži navigátorů a pak se pustit do chytání hostiny. Večer je tu a kapitán se svými důstojníky vstupují do lodní restaurace. Po zvuku lodní hymny začíná degustace připravených pokrmů. Po dobrotách se jen zapráší a tak kapitán slibuje, že z kuchyně nechá donést dávku nudlí a budeme je grilovat. Nejprve ale musí bát vyhlášeny výsledky námořního výcviku a soutěže o nejlepšího navigátora. Všichni sklící potlesk a největší Fialový koníci, kteří jsou absolutními vítězi. Všichni námořníci dostávají dekret o absolvování plavby a lodní balíček. Někteří námořníci si připravili hudební vystoupení a tak se zábava může rozjet. Tanec hudba, zpěv, míchané nápoje ……………… Pro ty, kteří se rádi bojí připravili námořníci z TeePee poslední zkoušku odvahy. I kapitán se bál, když procházel temným lesem plným hejkalů a podivných skřetů. Všichni se ale dobře bavili a po návratu na loď nás čekala poslední noc plavby. Možná to bylo spíš ráno .-) Plujeme z Černého moře po Dunaji až domů.

Výsledky všech námořních zkoušek

Tabor2014_Vysledky_namornich_zkousek

Soutěž o nejlepšího navigátora

Galerie část 1/2
 Galerie část 2/2