Tábor AQUILA DI MARE – den šestý

www.vimixa.cz www.lanex.cz

Pátek 4. července 2014

Dnešní ráno bylo pro námořníky zcela jiné. Po ranním probuzení a procházce po vyhlídkové palubě (rozcvička) se všichni shromáždili v lodní restauraci, kde se podávala snídaně. Stevardi servírovali výborný čaj se sušenkou a sendvič. Obsluha byla perfektní a navíc čekalo na námořníky překvapení při návratu do kajut, kde byly založené stylové mýdla, kapesníčky a hřebínky s logem naší lodi a vizitka s uvítáním pasažérů na VIP palubě.

Kolem deváté hodiny připlula naše loď k pobřeží Malajsie, kde byl pro cestující vyšších tříd připraven celodenní program zaměřený na poznávání místních tradic a pokrmů. Všichni si mohli vyrobit tradiční malajské pero, nebo si nechat vytetovat symbol domorodých kmenů. Pro sportovně založené zájemce zde byly připraveny malajské plážové sporty a další pohybové aktivity.
K obědu byly podávány malajské nudle s grilovanou zeleninou a masovými kostkami připravené na tradičním ohništi.
V polední pauze mohli cestující využít bazén v luxusním resortu, odpočinout si ve stínu palem a pak sbohem Malajsie, plujeme dál.

Na odpoledne vyhlásil kapitán turnaj v tradičních disciplínách:
– Minigolf (resort na 2. Palubě)
– Bollo ball (palubní lesík na zádi lodi)
– Kroket (palubní lesík na zádi lodi)

Volně pak byla možnost jízdy na člunech vlečených za lodí. Na závěr odpoledního programu proběhlo grilování mořských plodů v Grill baru.

Večer byl věnován zatěžkávací zkoušce nově otevřeného lodního kasina, kde mohli cestující vsadit několik svých dolarů. Kdo neholdoval hazardním hrám, mohl zajít nad kapitánský můstek, kde probíhala sportovní střelba, nebo do spodní části kajut důstojníků, kde se tančilo na tanečních podložkách. Pro všechny žíznivé byl otevřen lodní bar s míchanými nápoji.

Večer se protáhl až do 22:00 hodin a skončil se zavírací dobou kasina. Loď mířila ke Sri Lance a my šli spát.