Tábor – Na ostrovy KIRIBATI – 06 olympiáda

Mí drazí, touhle dobou už profesionální trosečníci!

Vzhledem k tomu, jak čas plyne a signální ohně pořád neupoutali pozornost žádných lodí, musí náš ostrov ležet mimo běžné obchodní trasy. Nemůžeme tedy doufat v brzkou záchranu. Je pravda, že nám tu nehrozí strádání – v moři jsou ryby, na souši divoká zvířat a a na stromech ovoce. Navíc většinu toho jedovatého už i bezpečně poznáme. Musím ale říci, že tu už upadá morálka. Muži už tu pomalu zarůstají vousem a táborem se nese vlna letargie, rezignace a beznaděje.

Copak bych to byl za nejlepšího delegáta cestovní kanceláře Eagle, kdybych nevěděl, jak z toho ven. Poučen historií a heslem panem et circenses – uspořádáme Olympijské hry! Spolu se zástupci posádky jsme se skromně nominovali, a hned poté i jmenovali Olympijským výborem a připravili jsme pro vás bohatý sportovní a kulturní program.

Dopoledne proběhne hlavní sportovní část Olympiády národů. Ta bude, vzhledem k našim limitovaným prostředkům, sestávat z disciplín jako skok do dálky, štafetový běh, přetahování lanem, hod do dálky nebo střelba na bránu.

Odpoledne bude ve znamení příprav na večerní slavnostní zakončení tohoto sportovního svátku. Vaším úkolem tam bude co nejlépe představit svoji zemi ostatním účastníkům Olympiády. Během večera bude pro Váš národ vyhrazeno 10 – 15 minut, během kterých odprezentujete před dalšími národy a Olympijským výborem Váš poster, který později bude zdobit prostory našeho tábořiště. Fantazii se meze nekladou, naopak čím originálnější bude váš program, tím lepší bude hodnocení Olympijského výboru.

Pokud máte o své zemi nedostatek informací, můžete využít knihy, které byly v lodní knihovně a moře je vyplavilo na pevninu. Z knih můžete čerpat veškeré informace o své zemi, tedy vytrhnout si kapitolu, která se týká vaší země.

Během odpoledne jsou pro vás navíc připraveny tematické workshopy o Vaší zemi. Jedna z těchto dílen se bude věnovat národnímu sportu – fotbalu, baseballu, kriketu, karate a dalším. V rukodělné dílně budete mít možnost si vyrobit nějaký drobný módní doplněk Vaší země – šátek, náramek, vějíř, masku, amulet nebo čelenku. Konečně, v dílně s národní kuchyní si zkusíte připravit jednoduchý pokrm typický pro Vaši zemi – od hot dogu přes palačinky a Caipirinhu až po suši. Současně s workshopy budete mít čas na přípravu vašeho posteru, shánění informací a trénování vašeho večerního vystoupení.

Už teď se těším!

Za Olympijský výbor,

Předseda Olympijského výboru

Váš nejlepší delegát