Tábor – Na ostrovy KIRIBATI – 09 útok

Z deníku kapitána:

Klid nevydržel dlouho a piráti se vrací.

Hned ráno jsme se dozvěděli, že se už byla zahlédnuta první pirátská loď, jak přistává na ostrově s výzbrojí a dalším materiálem do zbrojnice. Protože další lodě byly na dohled, rozhodli jsme se k jediné zbývající šanci – přepadení zbrojnice dokud byla slabě střežená. Protože jsme byli prakticky neozbrojení, rozhodli jsme se pro překvapivý útok ze tří stran současně. Díky rychlé akci byli lelkující piráti přemoženi a zajati takřka bez odporu. Co bylo ovšem důležitější – podařilo se nám sebrat jejich zbraně.

Vzápětí se ale ukázalo, že je skoro nikdo neumí používat, a bylo jasné, že bez tréninku nemáme šanci se pirátům postavit. Zatímco jsme se učili zbraně používat, jeden ze zajatých pirátů nám utekl a běžel varovat ostatní. Bylo zřejmé, že podruhé se nám nepodaří překvapit je nepřipravené…

Piráti mezitím znovu obsadili náš tábor a opevnili se tam. Bez zásob a ve zjevné nevýhodě jsme se rozhodli neodkládat nevyhnutelné. Boj byl krutý – při líté bitvě nám ale velmi pomohl zdravotník, bez kterého bychom piráty nepřemohli. Když konečně padl poslední pirát, bylo naše vítězství jasné. Zmocnili jsme se jejich zamčené truhly s pokladem a hlavně satelitního telefonu. Přitom by stačilo, kdyby na nás pořád nechtěli útočit a jednoduše nám ho na chvíli půjčili…

Po zaslouženém odpočinku se odpoledne jednotlivé národy snažili dovolat o pomoc. Nejen kvůli jazykové bariéře se to ukázalo jako docela náročný úkol. Naštěstí nám pomohla detailní znalost našeho ostrova, díky které v Acapulcu přišli na to, na kterém z početných ostrovů jsme to vlastně skončili a vyslali nám pomoc.

S vidinou blížící se záchrany jsme si nostalgicky připomenuli naše zážitky na ostrově a chystali se na náš poslední večer na ostrově. Povymetali jsme zbytky ze spíží a připravili skromnou večerní krmi. Na slavnostním večeru pak jednotlivé národy ztvárnili některé výjevy ze života na ostrově a vyhlásili jsme naše Robinsona – Peťu Gabrhela – trosečníka, který šel ostatním příkladem – ať už v udržování pořádku, pomoci ostatním nebo otužování. Také se nám konečně povedlo rozluštit kryptickou pirátskou poznámku a nalézt klíč od truhly s pokladem. Národy v čele s USA si rozdělili tučnou kořist podle zásluh při úkolech plněných při životě na ostrově a oslava pokračovala ještě dlouho do noci.