Tábor Vikingové – 9. den – pátek

Už od rána je slyšet ponurá hudba vycházející z lesa, to jak se obři připravují na další plenění v Midgardu. Tentokrát je ale předejdeme. Ve vikingské osadě se vše připravuje na závěrečnou bitvu. Bojovníci připravují zbroj a brousí meče.
20150710 Tabor 003Po desáté hodině všechny svolává král vikingů, Leif Ericson. V čele s ním se vydáváme proti obrům. Nejprve musíme přebrodit močál a prosekat se přes bahenní skřety. Na pusté pláni objevujeme první opevnění obrů. Naštěstí máme katapult a tak se snažíme narušit jejich linii. Zapojují se také lučištníci, kteří vystřelují mračna šípů směrem k opevnění. Asi po hodině se podařilo prolomit kamenný val a zabít několik obrů. Stojíme na kraji hustého lesa. Je cítit síra a obří pach. Pronikáme hlouběji a narážíme na červené skřety, kteří hlídají obří pevnost.
20150710 Tabor 006Je to nelítostný boj, všude teče skřetí krev. Procházíme dál a dostáváme se pod palbu osobní stráže krále obrů Mura. Naštěstí máme své šíty a tak se nám podařilo odrazit útok. Obři se dávají na útěk a ukrývají se do pevnosti.
Vikingové se vrhají bezhlavě na opevnění a vytahují nejsilnější zbraň, vodu z pramene Gjöll. Za necelé 3 minuty pevnost dobýváme a objevujeme pradávný poklad, který byl ukraden z Midgardu. 20150710 Zdatnost jednotlivcůMrtvé obry ponecháváme na místě, ty zraněné vedeme jako zajatce. Boj skončil.
Bitva byla úspěšná a síly zla utrpěly drtivou porážku. Brána do pradávných světů se uzavřela. Bojovníci odkládají meče a začínají slavit.

Je čas ohlédnout se za celým putováním a ocenit úspěchy vikingských rodin. Nejúspěšnější rodinou je HOLGER a za ní následují další. Král také předčítá jména bojovníků, kteří vykonali mimořádné činy a složili oslavné básně. Uprostřed všech otevíráme truhlu s pokladem, který je rozdělen mezi všechny chrabré bojovníky. Je slyšet veselí a bubny vikingských hudebníků. Tato noc je poslední zde na Islandu.

20150710 Vysledky vikingských dovednosti