Den třetí – Dobudování základního tábora

Po ranním probuzení jsme zjistili, že ve sklenících zatím nic nevyrostlo. Naštěstí jsme měli nějaké zásoby a snídaně tak proběhla bez snížení přídělů. Velení expedice (Jura a Pája) provedlo důkladnou prohlídku obydlí a přiřadilo kredity za udržování pořádku.

20160702 tábor 079Protože úroda zatím nevyklíčila, začali jsme hledat alternativní zdroje potravy v jedlých rostlinách planety TAPA. Podařilo se vyluhovat chutné čaje, připravit saláty a smažené lupínky. Někteří členové expedice se pokusili připravit amarouny z extraktu citrusových plodů.

Na alternativní potravu se spoléhat nedalo a tak jsme se pustili do vylepšování skleníků, které byly osazeny umělým osvětlením, aby mohly rostliny klíčit i v noci. Pro nedostatek energie však systém nebyl prozatím spuštěn. Kdo se nestaral o potravu, hrál oblíbenou hru obchodní federace – Möllky.

20160702 tábor 060Po poledni přišlo na řadu budování komunikačních zařízení na obydlích. Zařízení bylo nutné nejprve vyrobit a následně nainstalovat a nastavit na správný směr.

Večer jsme opět naladili TV VEGA s řadou zajímavých zpráv. Vedle aktualit a reportáží se objevila také první reklama na masážní služby, provozované v obydlí č. 9. Zdá se, že někteří účastníci expedice vycítili možnost k podnikání.

Abychom dosáhli větší motivace a výkonu, připravilo vedení výpravy večerní výzvy, ve kterých mohli zástupci národů poměřit své schopnosti v kategoriích: znalosti, síla a šikovnost.
Byl to vyčerpávající den, přesto se nám podařilo usnout jen obtížně. Na planetu totiž během dne dorazila další skupina ze Země. Nebyli to však výzkumníci jako my, ale věnovali se jakýmsi rituálním obřadům doprovázeným hudebním programem až do brzkých ranních hodin. Říkali si svatebčané.