Vánoční turnaj jednotlivců v kuželkách (reportáž)

Na 2. svátek vánoční se stalo tradicí, že se kuželkářští nadšenci scházejí, aby změřili své síly a protáhli se po vánočních svátcích. 

Tentokrát se sešlo 23 kuželkářů ve 3 kategoriích. V kategorii žáci se vítězem stala Lucie Dvořáková, když porazila 108 kolků (40 hodů do plných). 

Dospělé kategorie soutěžili na 60 hodů sdružených (15 do plných a 15 dorážky na jedné dráze a pak to stejné na druhé dráze). 

V kategorii žen potvrdila roli favoritky Alča Dvořáková (241 kolků) a vyhrála před Jarčou Hrazdírovou (224) a Markétou Mikáčovou (186). 

V nejvíce obsazené kategorii mužů urval pro sebe vítězství Jirka Šimeček náhozem 262 kolků. O dalším pořadí rozhodl větší počet kuželek shozených na dorážku mezi bratry Dvořákovými. Jirka a Pavel shodně porazili 246 kolků, ale Jirka měl lepší dorážku (81 kolků), než Pavel (70 kolků) a tak se mohl radovat z druhého místa. 

Turnaj proběhl v přátelské a pohodové atmosféře a domů jsme se rozcházeli až v podvečer s tím, že jsme si dobře zahráli a příjemně se pobavili. 

Jiří Hrazdíra, účastník