Víkendový turnaj elévů, květen 2016

Dobrý den všem florbalovým fanouškům, zvláště těm, kteří fandí FK Orel Telnice.
V dětských kategoriích přihlásil Orel Telnice tento rok do Jihomoravské ligy jedno družstvo přípravky a dvě družstva elévů. Především to družstvo elévů, kde jsou spíše starší hráči, si tento rok vydobylo u soupeřů respekt, když ve 40 zápasech našlo přemožitele pouze 5krát. I proto jsme se všichni (hráči i trenéři) těšili na tento víkend, kdy proběhl vysoce kvalitní turnaj elévů, který pořádali brněnští Gulliveři, a kde jsme se mohli porovnat s týmy jako FK Spartak Přerov, Zlín Lions, tým Jindřichova Hradce, Jihlavy a další.
Ze začátku se nám přihlásilo málo dětí, proto jsme domluvili spolupráci s týmem FK Troopers Moravany, kteří postavili jednu trojku – a nutno dodat , že velmi kvalitní. Další hráči byli z Telnice. Jmenovitě Ondra Trávníček, Marek Pavlík, Lukáš Holásek, Adam Horáček, Jan Šmedek a golman Filip Drápela.
Na turnaj se nakonec akreditovalo 16 týmů, které byly rozděleny do 4 skupin. Orel Telnice byl zařazen do skupiny D spolu s FK Atlas Blansko, SK JeMoBu a Gullivers J.
Za trenéry musíme říci, že již první zápas s FK Atlas Blansko byl strhující. Ještě minutu před koncem soupeř vedl o jednu branku, pak ovšem zaúřadovala naše akvizice z Moravan, Marek Jedlička a dvěma goly utkání rozhodl. Následně jsme bez větších problémů porazili o 11 branek Gullivery J a už jsme se soustředili na zápas s SK JeMoBu, kteří před 2 lety vyhráli v této kategorii MČR základních škol. Ač jsme ze začátku prohrávali již o 3 branky, nakonec jsme tento kvalitní tým porazili 9:6 a mohli se radovat z vítězství ve skupině, a také z postupu do osmifinále.
V neděli ráno jsme nastoupili proti čtvrtému týmu ze skupiny C, což byl FK Spartak Přerov B. Po vítezství o 8 branek jsme pokračovali v turnajovém pavouku dál a čekal nás přetěžký soupeř, a papírově nejsilnější tým pořádajících Gulliverů, který dlouhodobě patří mezi špičku Jihomoravské ligy. Opět nás čekal fantastický zápas, kdy se vedení přelévalo z jednoho družstva na druhé. Ke konci zápasu jsme bránili vedení o jednu branku a zkušenou hrou jsme vítězství již nepustili a postoupili do semifinále turnaje. Tam jsme narazili na velké překvapení a to druhý tým pořádajících Gulliverů pod názvem B. Na tento zápas bohužel musel odejít jeden ze stěžejních hráčů naší soupisky a snad i proto jsme poprvé na turnaji prohráli, a to 11:7.
Museli jsme se z této opravdu nečekané porážky rychle oklepat. Před námi byl ještě boj o třetí místo a kluci opravdu moc chtěli pohár a medajle získat. O to víc, že proti nám stálo asi technicky nejvyspělejší družstvo turnaje – FK Spartak Přerov A, který také nečekaně prohrál v semifinále. Tady bych chtěl opravdu pochválit telnickou první trojku – Lukáš Holásek, Ondra Trávníček a moravanský Tadeáš Jelínek (Marek Pavlík – nezastupitelný člen naší první trojky musel ze zdravotních důvodů odstoupit a byl nahrazen Tadeášem). Ač jsme prohrávali na začátku zápasu už 0:3, kluci se vzepjali k neskutečnému výkonu. Ondra byl neprostupná zeď v obraně Telnice a Lukáš s Tadeášem nasázeli lehce arogantnímu týmu Přerova 8 golů. A protože i naše druhá trojka velmi dobře bránila, byl po závěrečné siréně stav nerozhodný 9:9 a následovaly tři nájezdy. V nich jsme proměnili dva, a protože náš golman pustil jen jeden, mohly propuknout opravdové a bouřlivé oslavy 3. místa. Opět za trenéry musíme říci, že vidět hráče-děti takhle šťastné, je obrovská satisfakce za hodiny tréninku.
Jen pro pořádek zmíním, že náš přemožitel ze semifinále celý turnaj vyhrál.

Máme za sebou velmi úspěšný turnaj, kde kluci zjistili, že mohou vyrovnaně hrát s každým. Snad je to nakopne do dalšího tréninku a za několik let je uvidíme v některých extraligových týmech.

Michal Holásek, Ivo Bartek – trenéři elévů

orel_telnice_florbal