Župní kuželky čtyřčlenných družstev 2009

V sobotu 10.10.2009 se uskutečnil župní turnaj a zároveň kvalifikace na turnaj pořádaný Ústředím Orla v kuželkách čtyřčlenných družstev.

Na turnaj se přihlásilo 6 družstev: Orel BLAŽOVICE, BLANSKO,BLUČINA,MOUTNICE,TĚŠANY

a pořádající Orel TELNICE, který reprezentovali tito hráči: Hájek Josef (241 poražených kolků) Hrazdíra Jiří (249) Pokorný Zdeněk (259) a Dvořák Pavel (262), jen škoda toho,že Pavel, který hrál poslední za naše družstvo a na první místo mu stačilo porazit posledním hodem čtyři kolky ale on shodil jen tři a tím pádem naše družstvo se stejným počtem poražených kuželek hodilo méně na dorážku a tím pádem obsadilo konečné druhé místo.

V pátek se omluvilo družstvo orla Blansko pro nemoc, turnaje se tedy zúčastnilo 5. družstev. Hrálo se na 60 hodů sdružených, což znamená 15. hodů do plných a 15. hodů na dorážku, potom výměna drah. Hrálo se tak, že nejprve odházeli ze všech družstev první hráči, potom ze všech družstev druzí hráči atd. Od začátku bylo jasné, že o první dvě místa budou bojovat dvě družstva, která kuželky hrají závodně a to orel Blažovice a orel Telnice. Od začátku se dostalo do vedení družstvo z Blažovic, které obhajovalo prvenství z předchozích dvou let ale postupně se na ně začal dotahovat pořádající orel Telnice. Na konec v rekordním náhozu 1011 kolků, o který se podělila dvě družstva orel Blažovice a Telnice ale šťastnější byl orel Blažovice, který obhájil župní pohár po třetí za sebou tím, že měl o deset kolků lepší dorážku.

Je potěšitelné že na letošní župní turnaj v kuželkách se přihlásilo a turnaj odehrálo pět družstev. Bylo by velmi dobré, kdyby se na turnaj přihlásilo ještě více orelských jednot jako tomu bývalo (osm družstev).