Dětský Silvestr s Maruškou a dvanácti Měsíčky

Na letošním Silvestru pro děti na Orlovně v pátek 30. 12. 2022 , jsme se společně přesunuli do pohádky. Do všem známého příběhu o Marušce a dvanácti Měsíčcích.

Společně jsme procházeli celou pohádkou a děti pomáhaly Marušce s úkoly, které jí naložila nevlastní sestra Holena s macechou. Nejprve si vyžádaly fialky. Hodní Měsíčkové je sice vykouzlili, ale byli pod sněhovou závějí. A tak jsme je společně posbírali. Dalším úkolem bylo přinést jahody. O ně si děti s Maruškou zahrály u Měsíčků v proslulé vědomostní soutěži Na sběru, proti ukrutnému sběrači Maceše. Posledním úkolem bylo najít jablíčka. Měsíčci bez váhání pomohli a na staré jabloni je vykouzlili. Ale horští živlové ji zaházeli sněhem. Proto děti musely odhrnout tuto pohromu.

Maruška tedy přinesla domů i jablíčka, ale maceše a Holeně to nestačilo. Šly si samy do ukrutného prosincového večera pro další a sněhová bouře je zahubila. Pro Marušku si přišel ženich a žili šťastně až do smrti.

A co děti? Ty si za svoji ochotu vysloužily spoustu penízků, a mohly tak hodovat v místní krčmě. Nakonec si s Maruškou připily jablečným moštem a celý večer zakončily pořádným ohňostrojem k oslavě blížícího se nového roku.

Zapsali vesničané

Za obrázky děkujeme i panu Roznosovi. :)