Drakiáda 2018

Zatímco co mezi lidskými dospěláky byly 6.10.2018 sobotním tématem spíše komunální volby, draci – papíroví i igelitoví, velcí i malí – si užívali nádherného počasí a létali. Počasí bylo opravdu jako stvořené k létání! Letěl snad každý drak, který se drakiády zúčastnil.

Drakiáda proběhla na tradičním místě – na poli u cesty na Žatčany. Zúčastnilo se zhruba 30 nadšenců. Někteří přišli vyvenčit úplně nové draky vyrobené v pondělí na Orlovně. Vítr foukal hodně a ač už byl podzim, sluníčko hřálo a sundávalo přítomným bundy a šály, obloha byla skoro bez mráčků, ani ten čaj snad letos nebyl třeba.

Někteří draci by to nemuseli vidět tolik pozitivně – z větru se radovali tak, že se brzy utrhli svým krotitelům, někteří si dokonce zlomili nějakou tu tyčku a sem tam někdo skončil na stromě nebo u sousedů. Ale ani to ony krotitele z řad dětí a jejich rodičů neodradilo, vskutku bylo krásně.

Aby si hlavně děti pamatovaly na tento dračí den, byly za svou draky-krotící píli odměněny diplomy a dobrotami. A teď už jen doufat, že příště bude drakům počasí taky nakloněno a tuhle podzimní zábavu si společně zase užijeme.

Za Orla jednotu Telnice

Anna Hrazdírová