Jak jsme koledovali pro Tříkrálovou sbírku 2022

Tříkrálová sbírka 2022

V sobotu 8.1.2022 proběhla v Telnici Tříkrálová sbírka. Po minulém roce, kdy nebylo možné koledovat tradičně a sbírka proběhla pomocí stacionárních pokladniček, jsme se mohli opět vypravit s koledníky na koledu, jak se říká „dům od domu“ a potěšit svou návštěvou ty, kteří už nás vyhlíželi. Od Orlovny, kde měli všichni, kteří se chtěli koledování zúčastnit, sraz, nás vypravil svým požehnáním na cestu náš pan farář, otec Oldřich. Bylo čerstvo, ale králové a jejich doprovod byl na to připraven, takže jsme se počasí nezalekli. V tomto roce se nám také podařilo posílit koledující skupinky a do ulic se nás vypravilo více. Koledování nám tedy šlo rychleji, i když jsme nevynechali žádný dům a všem jsme zazpívali, zahráli na hudební nástroje i předali přáníčka, která vyrobily děti z naší školy. Věříme, že jsme všem přinesli pokoj, radost i požehnání. Lidé, kteří nám otevřeli, a bylo jich hodně, svými příspěvky pomohou mnoha potřebným. Dětem, které koledovaly, také přidali do košíčků něco dobrého na mls, posílili nás zahřívacími tekutinami či něčím dobrým do ruky k jídlu, abychom všechny ulice zvládli obejít.
Vykoledované pamlsky si potom koledníci pěkně rozdělili a jako každý rok z nich také odložili část koledy pro postižené děti v Domově Lila v Otnicích.

Děkujeme tedy všem, kdo se Tříkrálové sbírky zúčastnili, malým i velkým koledníkům a všem, kteří do sbírky přispěli a díky nimž bude možné zase podpořit dobrou věc, která pomáhá mnoha lidem kolem nás. I přes všechny krize a starosti, které nás v poslední době trápí, otevřeli lidé svá srdce a darovali zase o něco více nežli minulý rok, celkem 82.461,- Kč.

Bohumila Hrazdírová, Orel jednota Telnice

Fotogalerii naleznete pod videem. :)