O pohár 17. listopadu – turnaj Ricochet

I letos se uskutečnil tradiční turnaj O pohár 17. listopadu – turnaj ve hře Ricochet. Začátek byl vypsán na devátou hodinu. Čekali jsme ale na pár hráčů, a tak se začalo hrát až o necelou půlhodinu později. Před začátkem jsme zjistili, že začalo zatékat na druhý kurt. Nic se s tím ale nedalo dělat, mokré místo jsme setřeli a hráči se mu snažili vyhýbat. Při ricochetu tím naštěstí není znevýhodněný žádný hráč, jelikož se oba hráči pohybují po stejném území. Navíc si hráči střídají pozice při podáních.

Začalo se tedy až před půl desátou. Hráčů se nakonec sešlo šest a hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety. Tabulka se plnila rychle a všech 15 zápasů bylo rychle odehraných. „Zdržoval“ jen Ondřej Velíšek, který hrál téměř všechny zápasy na 3 sety. V jednu hodinu po poledni již bylo dobojováno s těmito výsledky:

1. Filip Mezuláník
2. Petr König
3. Ondřej Velíšek
4. Jana Hezinová
5. Pavel Cupák
6. Marie Jašková

Bylo to příjemně sportovně strávené dopoledne, zasoutěžili jsme si v pro nás nestandardním sportu, pobavili se s přáteli, a i když ještě dnes (4 dny po turnaji) cítíme dopady ricochetu na naše těla, těšíme se již na další ročník.

Pavel Cupák