Silvestr pro děti 2010

Pokaždé na sklonku roku, poslední den ve starém roce se musí pořádně oslavit a přivítat tak rok nový. Telnické děti ho slaví kde jinde než na Orlovně na tradičním Silvestrovském odpoledni. Užijí si zde mnoho zábavy a legrací nabité odpoledne laděné určitým tématem. Loni to byla Silvestrovská škola s panem ředitelem a učitelským sborem. V letošním roce děti hlídal děda.

Děti přišly oblečeny v pyžamech, připraveny jít spát. To však neudělal ani jeden účastník. Ba naopak. Děti plné sil si odpoledne pořádně užily se svými kamarády, a dědečkovi mnohokrát ztížily hlídání. Nechyběly hry ani pohádka na dobrou noc, kterou vyprávěl dědeček. Večer vyvrcholil silvestrovským přípitkem a ohňostrojem, na který se přišlo podívat i mnoho našich spoluobčanů. Nakonec všechno dobře dopadlo a děda vrátil děti rodičům zdravé ale ospalé, což jim usnadnilo pozdější uspávání.

Závěrem chci poděkovat všem organizátorům silvestra, kteří si udělali čas a věnovali přípravě několik dnů ze svého vánočního volna. Další rok jsme všichni úspěšně zvládli a tak nezbývá nic jiného, než popřát vše nejlepší v novém roce 2011.

Jakub Demek,

Děda co hlídal