Cesta kolem světa – Galavečer Tanečního klubu Orel Telnice

V pátek 26.5.2017 se strohý sál orlovny začal měnit na nazdobený taneční parket plný světel a hudby a samozřejmě míst k sezení pro tancem nadšené diváky. Konal se Galavečer tanečního klubu Orel Telnice, letos pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka.

Celý večer se nesl v duchu cestování světem, hned prvním představením, které moderátor akce Jaroslav Kuneš uvedl, bylo vystoupení Michala Drhy a Kláry Zámečníkové (kteří jsou vicemistři ve standardních tancích ČR 2017) s názvem Orient Express. Postupně jsme se všemi diváky díky tanečníkům navštívili Brazílii, Španělsko, USA (i s Divokým západem) a tleskali talentu a píli tanečníku různých věkových kategorií od seniorských párů až po děti, které trénují teprve od loňského podzimu. Ještě než začala přestávka v programu, stali jsme se porotci taneční soutěže – v pěti tancích se nám předvedli taneční páry složené vždy z jednoho profesionálního tanečníka či tanečnice a z jednoho amatérského, kteří spolu trénují ve speciálních kurzech projektu Tanči jako hvězda. S diváky jsme potom o přestávce vhodili do hlasovací krabice každý číslo svého favorita.

Po skončení přestávky jsme se dozvěděli vítěze soutěže a pokračovali v cestování. Čekaly nás děti a jejich antarktické vystoupení s tučňáky, dál jsme se podívali třeba do Argentiny, Afriky (mezi domorodce i do Egypta s muzikálem Aida). Za zmínku stojí návštěva Číny spojená s výukou čínštiny. Posledním a snad i nejenergičtějším vystoupením byl tanec Radka Muchy a Yany Grishchenko (druhých vicemistrů ČR latinskoamerických tancích 2017) a jejich návštěva na Kubě.

Příjemný večer se nachýlil ke konci. My, diváci, jsme se bouřlivým potleskem rozloučili se všemi tanečníky, tanečníci se s díky rozloučili s námi. Už se všichni těšíme na příští ročník. Teď nezbývá než popřát celému Tanečnímu klubu Orel Telnice hodně elánu a úspěchů na tanečních soutěžích i mimo ně.

Anna Hrazdírová

 

Stránky tanečního klubu Orel Telnice

Taneční klub Orel Telnice na facebooku