Jarní slavnost na Borovince 2011

Úkol, který náleží telnickým Orlům vždy na konci května, zní jasně. Uspořádat jarní slavnost na Borovince.  Touto akcí zahajují nejen letní sezonu, ale také vytváří pohodové odpoledne pro všechny návštěvníky všech věkových kategorií, kteří se rozhodnou navštívit toto příjemné rekreační středisko uprostřed krásné přírody Českomoravské vrchoviny.
Letošní rok nebyl výjimkou. A bohužel jí nebylo ani počasí, které připravilo téměř stejný scénář jako loni. Tmavá mračna, ze kterých každou chvíli zkrápěl déšť, teplota, za kterou by se nemusel y stydět podzimní měsíce, a sluníčko, které si tou dobou vzalo dovolenou a odjelo na víkend na Hawai. Z meteorologického hlediska scházel oproti loňsku snad jen silný vítr. 
Jelikož se ale jedná o „slavnost“, nemůže hrát počasí hlavní roli. A proto jsme přistoupili stejně jako v loňském roce k „mokré“ variantě. V praxi to znamenalo pouze to, že se akce odehrála na menším prostoru, než jaký by nám dovolilo příznivější počasí. I tak mezi hosty z Telnice i blízkého okolí zavládla příjemné atmosféra. Tu obohatilo nejen sálavé teplo z krbu, dobrý oběd, či nějaký ten přípitek. Ale hlavně cimbálová muzika Vonica, která hrála k poslechu i ke zpěvu, nebo taneční soubory z Bystřice, které rozproudily pohyb v útrobách sálu. Mladší ročníky se oddávaly soupeření v disciplínách a hrách, které pro ně pořadatelé připravili. Na jednotlivých stanovištích sbíraly nejen sladké odměny, ale především bodíky, které těm nejlepším pomohly ke stupňům vítězů a patřičným odměnám.  V závěru odpoledne proběhlo ještě losování tomboly, kde mohli i ostatní bez pohybu zúročit svoje štěstí a odnést si domů některou z připravených cen.
Bylo již k večeru, kdy se zavřely dveře za posledním návštěvníkem jarní slavnosti a organizátoři si tak mohli vydechnout a spokojeně se usmát na zamračenou oblohu, protože i přes nepřízeň počasí zavládla na Borovince příjemná a přátelská atmosféra.
Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se s námi spolupodíleli na vytvoření příjemného dne a těšíme se opět v příštím roce, snad s lepším počasím.


Akce proběhla za finanční podpory obce Telnice.

 

[/su_custom_gallery]