Jihomoravské bicyklení – hodnotící seminář

Ve státní svátek a v den 30. výročí Sametové revoluce jsme se sešli na Orlovně v Telnici, abychom zakončili letošní cyklistickou sezonu na hodnotícím semináři.

Nejprve jsme si připomněli, kde všude jsme s Jihomoravským bicyklením letos byli a promítáním fotografií z jednotlivých akcí jsme si tak trochu znovu projeli letošní trasy. Také jsme si jednotlivé akce zhodnotili, co se nám kde líbilo nebo nelíbilo a také nalákali účastníky, kteří se některých akcí nezúčastnili, že se na tyto projeté trasy sami vypraví. Nechyběli samozřejmě také statistiky ujetých kilometrů, ať už jednotlivých účastníků, tak i všech účastníků dohromady (3981 km), nebo statistika účasti na jednotlivých cyklovýletech (celkem 83 cyklistů).

Kolem 17. hodiny jsme náš seminář přerušili, abychom se zúčastnili na náměstí zpěvu československé hymny v 17:11 hodin a připojili se tak k celonárodní akci k 30. výročí Sametové revoluce.

Po této malé přestávce jsme pokračovali druhou částí semináře, kterým bylo představení tipů cyklovýletů na příští rok v rámci Jihomoravského bicyklení. V nabídce bylo 10 jednodenních výjezdů pro kategorii turista/sportovec, dále jednodenní i víkendové cyklovýlety pro celou rodinu a samozřejmě i nabídka vyjížděk po vinařských stezkách. Všichni byli také vyzváni k tomu, aby přispěli do nabídky cyklovýletů svými náměty na místa, kde se jim líbilo, a kam Jihomoravské bicyklení ještě nezavítalo. Někteří účastníci si hned na semináři z nabídky vybrali a vyplnili anketu, kam by se chtěli příští rok s Jihomoravským bicyklením vypravit. Těm, kteří se hodnotícího semináře nezúčastnili, byla výše zmíněná nabídka spolu s anketním lístkem zaslána emailem a po shromáždění výběru proběhne vyhodnocení, ze kterého vzejde itinerář Jihomoravského bicyklení 2020, na které se už teď všichni těšíme.

Věřím, že účastníky vybrané cyklovýlety se opět vydaří a společně příští rok projedeme další zajímavé cyklotrasy nejen Jihomoravského kraje a poznáme plno krásných míst naší vlasti. Také doufáme, že i příští ročník proběhne za podpory Jihomoravského kraje, tak jako letos.

Jiří Hrazdíra

Jihomoravské bicyklení