O pohár starosty – turnaj družstev v kuželkách

V tento podzimní čas je už mezi příznivci kuželek zapsán turnaj čtyřčlenných družstev v kuželkách. Nevím, kolikátý ročník už se letos konal, ale protože se hraje každý rok od otevření Orlovny v Telnici, tak to vypadá, že šlo o 24. ročník.

V sobotu ráno se sešla 4 družstva a po seznámení s pravidly se začalo hrát na 60 hodů sdružených. Od počátku bylo jasné, že obhájci trofeje – družstvo Final sport, má opět ambice na celkové prvenství. Tým Dvořáků z Blažovic jim ale od počátku dal pocítit, že budou muset podat nadstandartní výkon, aby titul obhájili. Družstvo Orlů sice bojovalo, ale zaostávalo za již zmíněnými rivaly. Mikulášci tabulku uzavírali, i přes slíbené vysoké prémie od jejich kapitána. Dvořáci každým dalším výkonem navyšovali náskok oproti Final sportu, který se držel svého standartu a za nimi byli s větším odstupem i Orli, kteří se sice každou hrou zlepšovali, ale na lepší výsledek to nestačilo. Bramborové umístění tentokrát zbylo na Mikulášky.

Odměněni nakonec byli všichni zúčastnění, každý podle dosaženého výkonu. Vítězové obdrželi kromě zlatého poháru i každoroční příspěvek do poháru od starosty telnického Orla – lahodný perlivý nápoj.

Jiří Hrazdíra

starosta Orla jednoty Telnice, o jehož pohár se hrálo