O pohár starosty – letošní turnaj družstev v kuželkách zná se své vítěze

V tento podzimní čas je už mezi příznivci kuželek zapsán turnaj čtyřčlenných družstev v kuželkách. Nevím, kolikátý ročník už se letos konal, ale opět se hrálo až do konce o vítězství v tomto tradičním klání.

Hrálo se na 60 hodů sdružených a pro rekreační hráče byla připravena malá pomůcka do dorážky. Od počátku bylo jasné, že obhájci trofeje – družstvo Final Tools, má opět ambice na celkové prvenství. Tým Hrčáci jim obhajobu chtěli překazit a po dvou sériích měli i nějaký náskok. Družstvo Orlů sice bojovalo, ale zaostávalo za již zmíněnými rivaly. Šustr team tabulku uzavíral, protože prý netrénovali. Ve třetí sérii došlo k trháku Final Tools, když nejlepší výkon turnaje naházel Pepa Hájek (273 kolků) a tento náskok udrželi až do konce. Druzí tedy skončili Hrčáci z Nikolčic a na bednu se dostali s větším odstupem i Orli. Bramborové umístění tentokrát zbylo na Šustr team.

Odměněni nakonec byli všichni zúčastnění, každý podle dosaženého výkonu. Vítězové obdrželi kromě zlatého poháru i každoroční příspěvek do poháru od starosty telnického Orla – lahodný perlivý nápoj.

 

Jiří Hrazdíra

starosta Orla jednoty Telnice, o jehož pohár se hrálo