Silvestr v ZOO

V roce 2016 jsme se rozhodli oslavit Silvestr v naší ZOO. Přípravy sice neberou konce, ale konečně je tu vytoužené datum 30.12.2016, podvečer a oslava může začít! Už už přicházejí první malí hosté se svými plyšovými mazlíčky. Každý mazlíček u vchodu dostává cedulku se svým jménem a jménem majitele, kdyby se náhodou ztratil. Zanedlouho již není v pavilonu lenochodů, kde oslava začíná, k hnutí. Zbývá už jen zopakovat pár pravidel, jak se chovat v ZOO, a můžeme začít.

Oslavu zahajují lenochodi scénkou, kterou nacvičovali 3 měsíce. Start je díky tomu značně pomalý. Ve scénce se od probíhající veverky dovídáme, že se letos bude slavit Silvestr na orlovně.

Jelikož scénka trvala mnohem déle (což se dalo u lenochodů čekat), nestíháme nakrmit zvířata. Díky pomoci hostů se nám to daří zvládnout včas, a tak už každé zvíře v naší ZOO spokojeně chroupe večeři. A je pravý čas na to, aby si hosté mohli popovídat i mezi sebou nebo se zastavit v našem kiosku Krmítko.

Jako další část programu zvířata z naší ZOO natočila několik zábavných klipů. Všichni se výborně baví, následuje další scénka u lenochodů. Lenochodi se již připravují na Silvestr. Táta „spěchá“ pro lahev, máma říká dětem, co si mají obléci a všichni se společně vydávají na orlovnu. Po scénce následuje kvíz, ve kterém hosté často odpovídají až překvapivě brzy, ale přitom správně. Jsme z toho na větvi, ale program pokračuje dále. Na dvorku se vyplašila zvířata a pomíchala se a protože už je tma, musí se nalézt podle zvuků, které vydávají. Zvířátka se rychle roztřídila a my pokračujeme do pavilonu akvárií.

Zde nám chovatel Laďa ukáže, jak zde pečuje o akvária a jejich obyvatele. Nejprve očistí skla akvária a  rybky, pokračuje počítáním rybek, čištěním dna, krmením a provzdušňováním. Počítání je náročné, jelikož v jeho průběhu sežere větší ryba menší rybku a ty si dá k svačině ještě větší ryba. Konečně se Laďa dopočítává výsledku a s konstatováním, že vedení nebude mít radost, se pouští do čištění dna. Tam najde tenisovou raketu, lyži nějakého vodního lyžaře, několik dalších věcí a rukavici ztraceného chovatele Pepy. Nakonec Laďa vytáhne speciální podvodní mikrofon a posloucháme, co si ryby myslí.

Dále máme pro hosty připravenou speciální aktivitku, a to vracení zvířat do volné přírody. Hosté jsou ale šikovní a jde jim to výborně. Když to zvládli tak rychle, vzali jsme je ještě do nového pavilonu paviánů. Je totiž potřeba vyzkoušet, jestli pavilon řevu paviánů odolá. Ač hosté řvali jak mohli, pavilon zůstal stát a tak věříme, že vydrží i řev pravých paviánů.

Zbývá nám ještě pár minut a tak zařazujeme koulovačku. Tu však musíme v nejlepším přerušit, abychom nepropásli ten okamžik, na který tu všichni čekáme. Dorazili konečně už i lenochodi. Otevíráme lahodné nápoje, naléváme do sklenic a se všemi si ťukáme. Jen u lenochodů se tvoří fronta. Nakonec jdeme všichni ven, každý dostává prskavku, kterou si odpaluje od ostatních a už se nám začíná blýskat nad hlavami. Je odpálen ohňostroj, nad kterým všichni žasnou. Ohňostrojem však Silvestrovská párty končí a hosté se začínají rozcházet domů.

Pavel Cupák