Vánoční dětské hry 2013

Provoněné vánoční hry – tak se tentokrát jmenovaly předvánoční hry, které jsme připravili pro děti na pondělí 16.12.2013 v telnické Orlovně. Pozice šéfkuchařů obsadili známé osobnosti našeho života táborového i netáborového a také zástupci prvního oddílu skautského střediska Tumulus sídlícího v Újezdě u Brna. 60 soutěžících se pustilo do „vaření“ úkolů v naší kouzelné kuchyni. A nebyly to ledajaké úkoly.

Kuchtíci a kuchařinky museli napřed najít ty pravé recepty a přiřadit odpovídající ingredience. Potom museli nakoupit co nejrychleji vše, co je k vaření potřeba…zkušení šéfkuchaři měli potom nemálo práce s posoutěžním úklidem mouky. ;-)

V komoře u kulečníku se rozpoznávalo voňavé koření a u slečen kuchařek v posilovně pak potrápila paměť na formičkách k pečení perníčků. V kursu bylo také nepečené cukroví v košíčcích, kterého každé družstvo muselo vyrobit v daném čase co nejvíce, aby bylo co dát na sváteční stůl.

Po nějaké té svačince byli všichni snad dostatečně posíleni k tomu, aby společně vyváleli těsto ve velkém sále, v kuželně přidali ke svému cukroví rumové kuličky, a jen tak mimochodem si odskočili do rybníčku vylovit vánočního kapra ke štědrovečerní večeři. V přísálí už se pak opravdu peklo, běhalo se s plechy do trouby a skládalo se hotové do krabice…, no a za oponou bylo potřeba ještě poklidit a roztřídit umyté nádobí.

Prostě opravdu náročné předvánoční pondělní odpoledne se vším všudy. A nebylo na konci až tak důležité, která kuchařská skupina byla v našem voňavém soutěžení nejlepší, ale to, že jsme si užili spoustu legrace a zážitků ze společného snažení.

V dobré náladě jsme se pak večer rozcházeli domů, děti s nějakou tou sladkou odměnou či výhrou a my organizátoři se svými zástěrami a pocitem, že jsme si to společně docela dobře užili a upekli. :-)