Vánoční hry pro děti

V pondělí 10.12.2018 bylo na Orlovně v Telnici opět rušno. Probíhaly totiž naše tradiční Vánoční hry pro děti, tentokrát s podtextem Zimní radovánky. Na start se dostavilo, přiběhlo či doskákalo 52 soutěžících dětí, ze kterých jsme namíchali osm družstev, věkově pestrobarevných, tak, aby se malým i velkým spolu hezky spolupracovalo a také se navzájem naučily se o sebe starat. Prvním společným úkolem bylo vymyslet si název svého družstva, tak trochu vánoční či pohádkový. Krátký boj byl sveden o název Perníčci, který se líbil dvěma družstvům, ale pěkně se spolu domluvily, a tak jsme nakonec měli ještě Cukrovíčka, Stromečky, Sněhuláčky, Dárečky, Sobíky, Trpaslíky a Unicorny. Potom už se skupinky mohly rozběhnout na soutěžní stanoviště po celé Orlovně. V kuželně se koulely sněhové koule, probíhal tu výlov zlatých rybek (snad se nám splní tajná přání), nahoře v malém sále, na stanovišti „Po večeři“ to vypadalo, že už nám jednu velkou rybu někdo snědl a dokonce i zhasnul a šel domů, bylo tedy potřeba za svitu UV lamp alespoň najít všechny kostičky z ní a poskládat je. Když to děti zvládly, mohly se přesunout na oblíbené stanoviště s párky v rohlíku, které v kuchyňce chystaly paní kuchařky. Potom posilněné děti mohly běžet dál. Na golfovém trenažeru totiž na ně čekalo hádání obrázků nejen s vánoční tématikou a hned vedle odpalování golfových míčků nebo-li „Zásobování iglú“. Ve velkém sále a přísálí už začaly předvánoční přípravy, louskaly se oříšky, balily se dárky, děti se na chvíli musely stát psím spřežením nebo čelit sněhové vánici vyrobené z provázků. A protože v tomto čase také často řádí bacily, musely děti absolvovat léčebný proces na stanovišti „Boj s bacily“ a hezky v županu a s teploměrem pod paží zalehnout do postele. Nakonec se nám ale všechny uzdravily a absolvovaly veškeré disciplíny s vysokým nasazením a úspěšně.

No a potom už přišlo vyhlášení celkových výsledků Zimních radovánek. První místo obsadilo družstvo Cukrovíčka, následovali Perníčci, Sobíci, Unicorni, Trpaslíci, Dárečci, Stromečci a Sněhuláčci. Všichni soutěžící byli odměněni dobrůtkami a také něčím na památku a doufám i tím, že si pondělní odpoledne krásně užili a vyřádili se. Doufejme, že maminky a tatínci, kteří i s nejmenšími ratolestmi prožili odpoledne s námi, měli potom lehčí práci s ukládáním dětí k spánku…my organizátoři, jsme ten den usínali, jako kdyby nás do vody hodil.

Za Orel jednotu Telnice přeji všem krásné prožití vánočních svátků a těšíme se na setkání s vámi na našich další akcích. Třeba na Silvestru pro děti 30.12.2018.

Bohumila Hrazdírová