Velký úspěch na Mistrovství ČR v kuželkách

4.-5. 5. 2024 Vrchlabí

Na přeborech Jihomoravského kraje v kuželkách jednotlivců, které se uskutečnily 28. ledna 2024, a kterých se z našeho kuželkářského klubu KK Orel Telnice zúčastnili 3 borci, se František Hrazdíra umístil na 2. místě, a tím se kvalifikoval na celorepublikové finále Mistrovství ČR v kategorii junioři.

V pátek 3. května se tedy František podporovaný skupinou svých fanoušků vypravil do Vrchlabí, kde se v sobotu 4. května konalo Mistrovství ČR v kuželkách juniorů, konkrétně v sobotu kvalifikace na užší nedělní finále, kam z 32 účastníků postupovalo 16 nejlepších. Dopoledne se naše fanouškovská skupina s Fandou na chvíli podívala na kuželnu, aby zjistili, jak to ostatním padá, a aby se Fanda zaregistroval. Na první pohled bylo vidět, že vrchlabská kuželna není z těch takzvaně padavých. Po procházce po městě, kde byl zrovna sraz motorkářů, a po lehkém občerstvení jsme se vrátili na kuželnu na Fandovo vystoupení v kvalifikaci. Fanda hrál velice dobře a na prvních dvou dráhách nahrál shodně 157 kolků, což slibovalo výborný výsledek. Na dalších dvou dráhách mu moc nevyšla hra do plných a musel výsledek dohánět na dorážku, což se mu dařilo a několika skvělými hody, kdy shodil těžké sestavy, si udržel výborný výsledek 593 shozených kolků na 120 hodů sdružených. Mimochodem v sobotní kvalifikaci měl Fanda nejlepší dorážku ze všech – 228 kolků! Tento jeho nához ho posunul na druhé místo v kvalifikaci na nedělní finále, nejlepší hráč shodil 595 kuželek. Postup jsme oslavili dobrou večeří a pak v penzionu jsme si ťukli na vítězství a seznámili se s vítězem sobotní kvalifikace Tomášem Hrubým ze Solnice, který bydlel ve stejném penzionu.

Nedělní finále bylo o hodně vyrovnanější. Na Fandovi byla dnes vidět lehká nervozita, k tomu bouřlivá atmosféra všech fandících, zejména těch ze Zlína, to vše se pak projevilo i na jeho výsledku. I přes posílení fanouškovské skupiny o „tréňu“ s rodinou, kteří se vraceli z dovolené, se Fandovi tolik nepovedla dorážka, hlavně takzvané otvírky neměl tak dobré jako v sobotu, a naházel 551 kolků. V konečném součtu tedy Fanda skončil v disciplíně kombinace, kdy se počítaly společné výsledky za kvalifikaci a finále, na krásném 5. místě, když shodil celkem 1144 kuželek, stejně jako další hráč, ale Fanda měl lepší dorážku. Na medailové umístění mu chybělo 15 kuželek. V disciplíně 120HS ve finále Fanda skončil na 13. místě a na medaili mu chybělo 31 kolků. Z Jihomoravského kraje byl Fanda nejlepší, když další dva postoupivší z přeborů se do nedělního finále nedostali.

Být pátý v celé ČR je skvělý výsledek a Fandovi patří poděkování za výbornou reprezentaci jak našeho klubu KK Orel Telnice, tak i Jihomoravského kraje. Nejen ochraptělí fanoušci, kteří ho doprovázeli, ale i všichni ostatní přejí Fandovi, ať se mu i nadále daří a hlavně: Ať to padá!!!