Benefiční koncert na Orlovně aneb Kapela Rocking Chair se představila veřejnosti

Přinášíme vám – se svolením autora – článek o kapele Rocking Chair a jejich benefičním vystoupení na Orlovně v Telnici.

Kapela Rocking Chair se představila veřejnosti

Sedmičlenné uskupení především místních muzikantů, kteří se již pár let baví společným jammováním, se v pátek 6. května 2022 přestavilo veřejnosti. Akce se konala ve velkém sále orlovny a byla pojata jako „posezení s živou hudbou“. Tento formát, který má simulovat hudební bar, umožňoval asi osmdesáti návštěvníkům poslouchat živou muziku, anebo si u ní povídat a dát si něco dobrého k jídlu a pití.

Kapela si říká Rocking Chair – podle jedné jazzové skladby z konce 20. let, kterou ovšem hraje v novejší úpravě Erica Claptona – a věnuje se reprodukci písní z rozmanitých žánrů (jazz, blues, pop a rock), především z retro období 60.–80. let. V repertoáru má i některé vyloženě taneční kousky (rock’n’roll, funky, disco), které v pátek přiměly několik odvážlivců vstát od steaku a vyzkoušet taneční parket.

Tato dlouho plánovaná akce měla být původně oslavou a vděčnou připomínkou toho, že covid je už (téměř) za námi. K tomuto úmyslu se však nakonec pod vlivem událostí letošního jara přidal i druhý: prostřednictvím dobrovolného vstupného podpořit místní základní školu při výuce ukrajinských dětí, které aktuálně žijí v Telnici, Praci a Sokolnicích a od konce března navštěvují adaptační skupinu, kterou organizačně zajišťuje právě naše ZŠ.

Díky štědrosti účastníků se podařilo na tento záměr vybrat celkem 8 250 korun. Děkujeme všem dárcům za jejich solidaritu. Děkujeme také Orlu jednotě Telnice za podporu v podobě bezplatného zapůjčení sálu, fotografovi Jiřímu Roznosovi za dokumentaci bez nároku na honorář, Stanislavu Královi za veškerý gastro-servis a obci Telnice za spolupráci. V neposlední řadě pak děkujeme Vojtěchu Královi za skvělou zvukařinu.

Jan Vybíral, Rocking Chair