Drakiáda 2011

Letošní počasí přálo nejen vinařům, ale i drakům, a to drakům všech druhů a velikostí. Slunečné středeční odpoledne 28. září přivítalo na cestě k Signetu více než 35 pestrobarevných exemplářů a jejich hrdých majitelů. Mírný vánek se postupně změnil v příjemný větřík, který zvedl do výšky i zarputilé draky přízemní. Pohyb na vzduchu má blahodárné účinky. Draci se spokojeně třepetali nad hlavami rozjásaných dětí a rodiče se spolu s nimi mohli na chvíli vrátit do dětství a pořádně si zařádit.

 

Co by to bylo za drakiádu, kdyby se nesoutěžilo o nejhezčího draka. Protože to však byl úkol příliš těžký, stali se nakonec vítězi úplně všichni. Nikdo tak neodcházel domů z prázdnou. Kromě sladkosti a pamětního listu si všichni odnášeli hlavu plnou krásných zážitků a spoustu nápadů, jak svého povětrného kamaráda na příští rok ještě vylepšit.


Děkujeme všem, kdo se do přípravy i realizace oblíbené drakiády zapojili, zejména Jirkovi a Andě Hrazdírovým, všem skrytým držitelům palců, kteří zajistili ideální dračí počasí, a v neposlední řadě pak také obci Telnice za finanční podporu.

 

Eliška Vecheta

[/su_custom_gallery]