Jihomoravské bicyklení – V srdci Moravského krasu

Cyklovýlet pro celou rodinu má v kalendáři Jihomoravského bicyklení pevné datum. I letos jsme tedy na státní svátek 8. května vyrazili na další výjezd.

Účastníci se tedy sjeli do Ostrova u Macochy a odtud vyrazili kolem větrného mlýnu holandského typu cyklostezkou podél jabloňové aleje směrem k propasti Macocha. Nejprve jsme ale museli zdolat nástrahy lesní cesty, což všichni úspěšně zvládli. Za chvilku jsme se ocitli u horního můstku propasti Macocha. Odvážlivci se podívali seshora do propasti a ti méně odvážní si prohlédli propast aspoň na informačním panelu. Pak došlo na první občerstvení na zahrádce restaurace Chaty Macocha a následně jsme si sjeli serpentýnami do Suchého žlebu a napojili se na cyklostezku vedoucí ke Kateřinské jeskyni. A cesta to byla moc příjemná. Vedla lesem, klikatila se mezi skalami a lehce z kopce, takže jsme si mohli vychutnávat jak jízdu, tak i překrásnou přírodu. Ani jsme nepočítali, že se ke Kateřinské jeskyni dostaneme tak brzy. Prohlídka jeskyně byla domluvená až na 12:20, ale po domluvě jsme mohli jít na prohlídku už ve 12 hodin. Prohlédli jsme si jeskyni s největším dómem, s medvědy, samozřejmě jsme shlédli velké množství stalaktitů, stalagmitů i stalagnátů. Mohli jsme si poslechnout, jaká je v dómu skvělá akustika a ke konci prohlídky nám průvodce ukázal i symbol Kateřinské jeskyně – ježibabu. Protože byl čas oběda, zastavili jsme se v restauraci Skalní mlýn, abychom doplnili energii na další cestu. A bylo to potřeba, protože další naše cesta vedla kolem Punkevních jeskyní Pustým žlebem stále do mírného stoupání. Za tu námahu to ale stálo, protože jsme opět jeli krásnou přírodou. Touto cestou jsme se dostali ke Sloupsko-šošůvským jeskyním. Tady jsme na sebe počkali a společně jsme se u jeskyně vyfotili na památku. Pak už nás čekal jediný prudký kopec za Sloupem. Na vrcholu jsme odbočili doprava na boční cestu vedoucí do Ostrova u Macochy. Po několika kilometrovém drkocání jsme se dostali na parkoviště, kde na nás čekaly naše vozy a mohli jsme se vydat domů.

Srdce Moravského krasu je opravdu moc krásné, a když k tomu přeje i počasí a sejde se správná parta cyklistů všech věkových kategorií, je z toho další supervýlet Jihomoravského bicyklení.

[/su_custom_gallery]