Orelský ples 2013

Orelský ples je každoročním vyvrcholením orelského společenského života v Telnici. Také letos dostál své pověsti příjemného tanečního večera bohatého na milá setkání. Telnická orelská jednota navíc již na podzim nabídla veřejnosti možnost zopakovat si či případně obohatit taneční repertoár formou tanečních pro dospělé, tzv. Předplesového roztančení. Pod vedením tanečního mistra Jaroslava Kuneše se v listopadu a prosinci konaly čtyři večery, během nichž si účastníci zlepšili svou taneční kondici a stali se ozdobami parketu.

Mezi vzácnými hosty jsme na plese mimo jiné přivítali poslankyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, paní Jaroslavu Schejbalovou, poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, pana Pavla Lukšu, starostu Bystřice nad Pernštejnem, pana Karla Pačisku a místního faráře, P. Ladislava Kozubíka, SDB.
Nezaměnitelnou atmosféru večeru dodala Kapela Karla Pešla, která se již stala jeho nedílnou součástí. Na své si přišli milovníci všech žánrů.

Kromě bohaté a atraktivní tomboly zpestřilo program plesu také taneční vystoupení dvou nejlepších párů Tanečního klubu Orel Telnice, Radka Muchy s Vitalijou Tyrnovou a Michala Drhy s Klárou Zámečníkovou. Radek Mucha a Vita Tyrnova byli v roce 2012 finalisty Mistrovství ČR v latinsko-amerických tancích a letos jsou žhavými adepty na vicemistry ČR, mimo jiné se stali vítězi Taneční ligy 2012 a patří mezi světovou špičku právě v latinsko-amerických tancích. Publiku předvedli bezchybnou sambu, čaču, slowfox a rumbu. Michal Drha a Klára Zámečníková byli v roce 2012 finalisty Mistrovství ČR ve standardních tancích a letos jsou adepty na 3. místo. Na plese v Telnici předvedli dokonale elegantní waltz, quickstep, tango a jive, až oči přecházely.

Komu na tanečním parketu vyhládlo, mohl se potěšit něčím z bohaté nabídky restaurace pod vedením pana Stanislava Krále. Málokdo odolal, byť jen vůni výborné kávy nebo barevnému kouzlu míchaných nápojů.

Kouzelný večer skončil bezmála nad ránem. Jak se zdálo, pro některé tanečníky i to bylo ještě příliš brzy…

Orel jednota Telnice děkuje všem, kdo se zapojili do příprav i průběhu plesu, za veškeré nasazení a čas, který této akci věnovali. Vážíme si Vaší pomoci. Těšíme se na setkání nejpozději na Orelském plese 2014.

Eliška Vecheta, Orel jednota Telnice