Orelský ples 2012

Jen pro ten dnešní den… Či spíše večer, pane Nový, tedy přinejmenším v Telnici. Orlovnu opět naplnila slavnostní atmosféra protknutá výbornou zábavou, příjemnou hudbou v podání kapely Karla Pešla i milým setkáním s přáteli, jak už to ke zdejšímu orelskému plesu patří.

Provázení večerem se ujala čím dál populárnější moderátorská dvojice Anda Hrazdírová a Kuba Demek. Nutno podotknout, že od loňské premiéry se vypracovali téměř na profesionální úroveň. Mezi spoustou vzácných hostů přivítali na prvním místě starostku České obce sokolské, paní ing. Hanu Moučkovou, která se posléze ujala slova a krátkou řeč zakončila krásným poselstvím: „Mou přítomnost zde prosím berte jako vyjádření přátelství mezi našimi organizacemi.“

Poté se zábava rozjela naplno. Muzikanti hráli, tanečníci tančili, barman v restauraci se nestačil ohánět u pultu s míchanými nápoji a všichni se výborně bavili.

O ukázky standardních tanců se postarali členové Tanečního klubu Orla jednoty Telnice, Ondřej Galečka a Monika Zemanová. Pár má vytančenou třídu M ve standardních tancích a třídu A v tancích latinsko-amerických. Možná stojí za zmínku, že ve stejné době se několik dalších párů z našeho tanečního klubu soustředilo na Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích, z nějž si pár Radek Mucha a Vitalija Tyrnova odvezl 5. místo.

Ani letošní tombola nezklamala, novinkou pak byly slosovatelné vstupenky. Majitel jedné z nich na závěr plesu získal robotický vysavač.

Překvapením večera byla ovšem ukázka sabráže, tedy otvírání lahve šampaňského šavlí. Hostům ji předvedl Martin Prokeš z vinařství PROQIN z Velkých Němčic a korkové zátky zaklíněné v useknutém hrdle láhve se staly vítanou trofejí.

Byl to zkrátka další pohodový ples, jakých není nikdy dost. Co říci závěrem? Slovy klasika jsme začali, skončíme tedy stejně:

Všem, kdo se podíleli na jeho přípravě i realizaci, ale také všem, kdo přišli a užili si sváteční večer, děkuji, bylo to krásné…

Eliška Vecheta