Oslava Dne matek s kávou a živou hudbou od Dva a půl švagra

Druhou neděli v měsíci květnu, letos tedy 8. května 2022, jsme jako každý rok mohli s našimi maminkami, babičkami či prababičkami oslavit Den Matek. Proto jsme je i s jejich blízkými pozvali na Orlovnu na odpolední siestu S kávou na zahrádce.

Bylo to příjemné posezení venku pod naší novou pergolou či u jezírka, počasí se vydařilo, nálada byla skvělá. Celým odpolednem nás provázela místní hudební skupina Dva a půl švagra, jejíž složení bylo pro mnohé z návštěvníků překvapením. Jednalo se totiž o jejich premiérové vystoupení na veřejnosti. Joža Král, Tom Jahoda i Fanda Hrazdíra nám parádně zahráli na kytary i zazpívali a to převážně písně nové, autorské, ale také ty na přání a na lidovou notu.
K hudebnímu vystoupení jsme si mohli dát kávičku Mamis’s caffé, kterou připravoval hlavní barista Laďa Šustr se svými pomocníky a také výborné zákusky, převážně z “dílny“ Petry Hrazdírové. Jediná potíž byla v tom, rozhodnout se zákusky buďto sníst nebo se na ně jen dívat a kochat se jejich uměleckým provedením. Nakonec se všichni překonali a zákusky si užily i jejich chuťové pohárky.

Mezitím, co jsme prožívali pohodové odpoledne před Orlovnou, pustily se děti ve velkém sále do různých aktivit, které byly pro ně připraveny. Děti vyráběly pro své maminky, případně širší ženské příbuzenstvo, kytičky, hrály badminton, řádily na žíněnkách, provoz na skluzavce se nezastavil ani na chvíli.

Celé odpoledne vyšlo krásně, kavárnička, hudební produkce i hry pro děti v sále potěšily přítomné účastníky, domů jsme se rozcházeli s úsměvem na tvářích, dobře naladěni. Co víc si můžeme v dnešní době shonu a rychlosti přát.

Moc děkuji všem, kteří zajišťovali přípravy této naší tradiční akce, šikovným stanovišťákům v sále, i těm venku (obsluha, kapela).

Maminkách a všem jejich blízkým přeji za Orel jednotu Telnice dostatek chvil, kdy si mohou odpočinout, posedět a popovídat si jen tak, strávit hezký čas se svojí rodinou. To jsou nedocenitelné hodnoty, které máme a můžeme se jimi obdarovávat navzájem. Těšíme na setkání s vámi na další naší akci.

Bohumila Hrazdírová, Orel jednota Telnice