Slavili jsme Den matek

Den Matek 2024

V neděli 12. května jsme jako již každoročně na Orlovně v Telnici oslavili Den Matek.

Program zahájily děti ze základní školy v Telnici a pod vedením paní učitelky Martiny Zapomnělové nás vtáhly do děje věků dávno minulých, kdy panoval kníže Krok, národ vzhlížel k jeho dcerám a také hrdinům, jakým byl třeba statečný Bivoj.

Poté rytmus lidové písně i písní moderních vnesla na parket mladší děvčata taneční školy Aura, která zaplavila parket růžovou nádherou kostýmů i roztomilými výkony.

Později také vystoupila starší skupina svěřenců taneční školy Aura, kdy tanečnice a tanečník zatančili pod vedením své vedoucí paní Romany Vítkové již náročnější taneční kreace.

K poslechu, a nakonec se ukázalo, že i k tanci, nám opět hrála již osvědčená kapela Dva a půl švagra. Trochu od minula změnila image a kytarový projev Joži Krále, Toma Jahody a Fandy Hrazdíry přitvrdil nový člen tělesa Vojta Frýbort hrou na svoje bicí. Skryt za plexisklovou stěnou, dal do své hry všechno a ostatní hráči se také nenechali zahanbit, takže i v restauraci za zavřenými dveřmi nemohli návštěvníci jejich vystoupení přeslechnout.

Již podruhé byla součástí oslavy Dne Matek také výstava, tentokrát keramických výrobků děvčat z KLASu (Klub aktivních seniorů) a paní Ireny Flodrové a dětí i dospělých z jejího výtvarného kroužku. Výrobky byly krásné a některé i velmi nápadité, takže potěšily oči účastníků.

Výborné domácí zákusky opět upekla paní Petra Hrazdírová.

Věříme, že se nedělní slavnostní odpoledne líbilo divákům i posluchačům a také účinkujícím či vystavovatelům keramických výrobků a těšíme se na další pěknou akci, která nás v Telnici čeká.

Za Orel jednotu Telnice

Bohumila Hrazdírová