Pozoruhodný silvestr v Říši divů s Alenkou

I děti si rády užijí Silvestr trošku jinak a výjimečně, a tak ani v roce 2019 nemohlo chybět předsilvestrovské odpoledne na Orlovně v Telnici. A protože tentokrát bylo tématem putování s Alenkou v Říši divů, musely hned na začátku děti vstoupit do kouzelného světa králičí norou, a také se pomocí mrkvové sušenky stát obyvateli pohádkové země. Průvodcem jim byl králík, který ale pořád někam spěchal. Děti se tedy i se zmenšenou Alenkou vydaly na Kočičí hry kočky Šklíby a na jejích atrakcích se i s Alenkou vyřádily. Potom byly pozvány na kočičí mňaudan, což představovalo hlavně mlsání v Baru divů.

Co se ale nestalo…naše Alenka se tak přejedla, že se z ní stala tlustá Alenka. Takto musela navštívit Kloboučníka a byla pozvána na jeho Čaj o páté. Zdálo se však, že popíjení čaje bude nekonečné, protože se zastavily ručičky na budíku a stále bylo pět hodin. Alenka doufala, že jí kloboučník pomůže uzdravit bolavé bříško, ale dokud mu s dětmi nepomohla najít ty správné baterie do budíku a všechny je spojit k sobě, nemohl si na její vyléčení udělat čas. Potom ale, jak se budík díky dětem zase roztikal a začal ukazovat správný čas, uvařil kloboučník Alence čaj z bylinek, aby se uzdravila.

Alence už potom opravdu bříško nebolelo, ale čaj byl tak silný, že se Alenka vytáhla do taaaaaakové výšky, že na všechny hleděla skoro jakoby seděla na stromě. Kloboučník se ji snažil utěšit a naznal, že vysoké jsou modelky, a tak Alenka může spolu s ním předvádět jeho roztodivné klobouky. Aby děti mohly přispět k přehlídce klobouků a vlastně pomoci dříve čajem zaneprázdněnému Kloboučníkovi navýšit počet modelů, ve skupinkách se jaly vyrábět ty nejkrásnější a nejzvláštnější klobouky, které potom za velkého aplausu ještě také všem předvedly.

Co se ale dál dělo s Alenkou? Alenka putovala dál, až se dostala do království Srdcové královny. Srdcová královna ji na oko hezky přivítala, ale protože nesnesla, aby byl někdo větší než ona, začala vymýšlet, jak by se Alenky zbavila. Alenka to ale netušila, protože se účastnila na královnino pozvání královských her. Královna se svým rádcem nakonec rozhodla, že Alenku nechá rozpůlit napůl. Alenka už měla namále, když přiběhl náš králík a rychle vymyslel, že raději zmenší Alenku mrkvovou sušenkou.

Tak byla Alenka ze spárů královny a její stráže – karet – zachráněna, zase se stala malinkou Alenkou a mohla živá a zdravá odejít ze země zlé královny. Ale už byla z toho kouzelného světa, jeho nástrah a putování tak znavená, že se jí moc stýskalo po všem obyčejném a chtěla se vrátit domů. Králík si naštěstí vzpomněl na kouzelný lektvar po babičce, Alence z něj dal napít a Alenka se zase stala obyčejnou Alenkou. Potom králík nalil i dětem, aby se také mohly vrátit domů a pozval je na závěrečný ohňostroj plný divů.

A potom se všechny děti vrátily ze Země divů ke svým rodičům a mohly se začít těšit na to, co je čeká zajímavého, dobrodružného a možná i kouzelného v novém roce.

 

Za všechny obyvatele kouzelné říše

Bohumila Hrazdírová – vypravěč