Tábor Vikingové – 3. den – sobota

I dnes si Vikingové připravují svou výzbroj a výstroj a na počest založení nové osady si připomínají kořeny své mytologie o počátku věků a hrají hry ve kterých se střetává svět zimy Niflheim a svět ohně Múspellheim.

20150704 Tabor 018Po včerejších hrách se však stalo něco zvláštního. Na pasece u osady se objevila pradávná kráva Audhumla. To nevěstí nic dobrého. V dávných časech, kdy byl svět pustý tak Audhumla olizovala kameny pokryté solí a právě z jednoho takového kamene vzešel „olizováním“ první bůh Búri, který měl syna Boriho a ten měl tři syny – Viliho, Véa a Odina. Další bytosti vznikaly z potu obra Ymliho, když spal. Byli to prapodivní trollové a obři, kteří začali zaplavovat celou zem. Ce se tedy objeví v lesích u osady a bude naše obava naplněna, nebo jsme jen probudili jednoho mýtického tvora?
20150704 Tabor 048Nedaleko osady byly spatřeny podivné stopy. Nebyly to stopy lidí ani zvířat, byli to stopy bytostí, které již dlouho nikdo neviděl. A pak to přišlo, kdosi zahlédl na kraji lesa trolla. Stalo se zřejmě to čeho jsme se obávali. Po našem střetu světů se pradávné události opakují. Zřejmě se znovu zrodil obr Ymli, jak jinak si vysvětlit, že se v nedalekém hustém hvozdu začínají množit podivní tvorové. Najednou si uvědomujeme, že jsme uprostřed Středozemě, v pradávném Midgardu, zemi lidí. Obracíme se o radu k vnukům boha Bůriho, k bohům známým jako Vili, Véa a Odin. Bohové nám sesílají starý pergamen, na kterém je runovým písmem zaznamenána cesta do Jotungheimu, světu obrů. Vydáváme se za nimi.
20150702_01 YggdrasilVýprava je úspěšná pochytali jsme šest obru a celou smečku zlých trolů. Za Ymlim a dalšími obry se vydali bohové, nám se je spatřit nepodařilo. 
Dostáváme zprávu od veverky Ratatosk, že obr Ymli byl zabit. Z jeho těla poté bohové Vili, Véa a Odin vytvořili devět světů, které podpírá světový strom Yggdrasil. Na vrcholu jsou Ásgard a Vanaheim, světy bohů. Je tu i Valhalla – obří hodovní síň, kde Odin shromažďuje duše lidských bojovníků, z nichž buduje armádu pro závěrečnou bitvu, až nastane konec světa – Ragnarok. Duše do Valhally přinášely Valkýry – ženské služebnice bohů. Z Asgardu se po duhovém mostě Bifröstu dostaneme do Midgardu – světa lidí který se však prolína i s Jotunheimem, zemí obrů.
Zdá se, že jsme byli úspěšní, uzavřít bránu do starých světů se nám ale nepodařilo. Zřejmě některý z obrů přežil.