Tábor Vikingové – 4. den – neděle

Ráno přiráží naše lodě k břehům rozsáhlé, ledové země. Dá se tu vůbec žít? Nedaleko pobřeží objevujeme známky osídlení a malé domorodce zabalené do tuleních kůží. Než jsme stačili tasit meče a zvednout sekyry uctivě nás vítají a zvou na pokrm. Zdá se, že tato země bude přívětivější, než jsme mysleli. Ale v očích místních ledových lidí, kteří si říkají Eskymáci je vidět i strach. Bojí se nás, nebo je vyděsilo něco jiného?
20150705 Tabor 032Po společném pokrmu nás Eskymáci vyzývají na boj. Nejde ale o bitvu, ale o zkoušku zdatnosti. Jsme národ hrdých bojovníků a tak výzvu nemůžeme odmítnout.
Odpolední klid na jednou narušili tlumené otřesy země. V očích Eskymáků jsme opět uviděli
strach. Ve včerejším velkém boji se nám společně s bohy povedlo zvítězit, avšak jeden pár trollů přežil a dal základ nové generaci obrů, kteří se chystají napadnout celou Středozem, svět lidí. Temné síly se naplno vynořily ze zapomnění a objevují se i zde v Grónsku.
Na mýtině u osady se objevili obři. V rukou mají kyje, řetězy, lana a kameny. Jakmile nás spatřili schovali se v lese. Dnes se zřejmě rozhodne o osudu světa lidí a padne mnoho chrabrých bojovníků. 
20150705 Tabor 092Do osady přijíždí vikingský bojovník z vedlejšího kmene a ukazuje nám novou zbraň zvanou katapult. Dnes ji ale nebudeme moci použít, protože obři se schovali v lesích Jotunheimu. Les je tak hustý, že není možné zaútočit ve skupině, proto volíme taktiku osamocených bojovníků, kteří mají vystopovat obry a utkat se s nimi tváří v tvář.

20150705 Tabor 095Je to lítý boj a jak se zdá, tentokrát jsme byli poraženi. Všichni jsme zahynuli v boji a tajemné Valkýry nás odvedli k bohu Odinovi do Ásgardu světa bohů. Je tu i Valhalla – obří hodovní síň, kde Odin shromažďuje duše lidských bojovníků a právě dnes je zve na hostinu. Zlo v Midragdu, světě lidí, nabývá na síle a tak se Odin rozhodne vrátit všem statečným bojovníkům život a zavede je k duhovému mostu Bifröst, který spojuje Asgárd a Midgárd. Přecházíme most zpět do světa živých. 

20150705 Tabor 019

 

20150705 Tabor 012