Tábor Vikingové – 6. den – úterý

Noc v nové zemi nebyla klidná. Nejprve jsme nemohli usnout kvůli paviánům, kteří se hašteřili na stromech a potom se z houští vedle nás se ozývalo chrápání medvědů, občas kolem dupal i nějaký ježek. Takto jsme si vysněný Vinland nepředstavovali. Po ranním pokrmu se ptáme vědmy, jaký je osud vikingů, kteří zůstali na Islandu. Dozvídáme, že situace se tam zhoršuje a síly zla neustále vystupují z podsvětí a plení naše vesnice. Rozhodli jsme se vrátit a postavit se zlu tváří v tvář.
Po cestě k lodím se zastavujeme u řeky, abychom vzývali bohy a postavili kamenné mohyly na počest všech padlých z Islandu. Do přístavu dobíháme na poslední chvíli. Naše lodě jsou pod náporem silného větru a málem odploouvají bez nás. Naštěstí jsme se nalodili všichni.
Po návratu na Island nalézáme zpustošenou zem plnou obřích stop a trolího trusu. Takto jsme naše obydlí neopouštěli (nebo že by ano). Nejprve si musíme odpočinout a smýt pot z cest, obnovení osady ponecháme na zítra.
Jakmile slunce zmizelo za obzorem vyhlašují Jarlové další vikingské výzvy. Tradiční souboje rodin nás dostávají do dobré a bojovné nálady. Zasadání THINKu ukončilo náročný den. V dáli je cítit chlad a vidět záblesky. To si skalní obři brousí své meče.