Den devátý – Ukončení výzkumu

Zdálo se, že ranní kondiční cvičení nemůže přinést nic nového, přesto se tentokrát podařilo rozproudit všechny Tapačany v rytmu hudby a probudit v nich skrytý taneční talent. TV VEGA mimořádně zařadila pořad snídaně s Vegou, ve které byli jako hosté všichni vedoucí národů, aby sdělili své pocity, úspěchy i neúspěchy během výzkumu. Po snídani a nezbytné kontrole úrody ve sklenících připravilo velení sportovní Tapapiádu, ve které mohly národy získat poslední energii. 20160708 tábor 019Vyzkoušeli si při ní jak správně přepravovat náklad pomocí živého řetězu, rozšifrovali tajemství QR kódu a na závěr se podíleli na doplňování chladicí kapaliny do prasklého potrubí. Zvláště poslední disciplína připravila všem vytoužené zchlazení.

Po obědě byly z vesmíru staženy kapsle s nákladem a se vzkazy. Zjistili jsme, že nám neznámá civilizace pomohla rozšifrovat tajnou zprávu, kterou jsme získali v minulých dnech. Byly to souřadnice, nacházející se nedaleko naší základy a tak jsme se chystali místo prozkoumat. Než jsme vyrazili, objevili pěstitelé ve sklenících obrovské plody, vyrostlé ze zasetých semen. Byla to dobrá a šťavnatá svačina.

20160708 tábor 106Vydali jsme se na určené souřadnice, když na nás na kraji hustého porostu zaútočili pašeráci. Běželi jsme dál až k laserovému poli, kterým bylo nutné projít dál. Vydali jsme se změtí paprsků, když na nás zaútočili podruhé. I tuto nástrahu jsme překonali a přiblížili se k doupěti vesmírných pašeráků, kde se strhla lítá bitva. Vzduchem létaly nebezpečné vodní granáty, které vybuchovaly o okolní stromy. Opětovali jsme palbu a po několikaminutovém boji jsme doupě obsadili. Odměnou pro nás byla jejich kořist a znovu získání našeho výtahu, který nám pašeráci zabrali. Po jeho získání probíhaly zkušební jízdy až do vyčerpání veškeré energie.

Bylo dobojováno a nás čekala jen závěrečná hostina a zhodnocení celého výzkumu expedice. Národy skončily s těmito výsledky:

… doplníme brzy…

Národy si mezi sebe rozdělili bohatství planety TAPA a dali se do tance. Ti odvážnější se vydali do lesa na tajemnou bádací výpravu. A pak už všichni spát, zítra nás čeká cesta zpátky na Zem.