Drakiáda 10.10.2020

V sobotu, kdy se ,,to ještě mohlo“, a zároveň v den zajímavého data 10.10.2020 a senátních voleb jsme vyrazili k polní cestě vedoucí z Telnice k Žatčanům užít si podzimního počasí. A typické aktivity z podzimních ilustrací. Vypustili jsme z hlav trochu tíživých témat a hlavně jsme do vzduchu pustili létající draky. Letos převládli ti z igelitu, ač nechyběli ani papíroví ani vlastnoručně vyrobení. Pravda – za větrem, který by draky na obloze udržel, jsme se museli posouvat, pomáhat běháním či foukáním, ale byla to zábava.

Příjemným místem pro zázemí těm, kteří potřebovali trochu odpočinku po krocení draků či třeba posvačit a nabrat nových sil, byl otevřený srub u Boží muky ,,Na lopatě“. Shodli jsme se s účastníky, že toto místo přidává na kouzlu zatím prosluněnému říjnovému odpoledni. Děkujeme za něj.

Postupně přicházeli na Drakiádu jednotlivci i rodinky, zúčastnili se kojenci (pokud se to tak dá říci) i prarodiče. Když se začal zvedat vítr, který by snad vznesl i našeho dračího maskota velkých rozměrů, zpozorovali i zúčastnění, že je čas se vydat ke svým domovům – blížila se meteorology ohlášená bouře. Doufáme, že se všichni v pořádku dostali domů ještě před zmoknutím – organizátoři ano – a v dojmech ze dne přece jen zůstala radost z pouštění draků a ozvěny léta. Tak na viděnou zase za rok tamtéž.

Za Orla jednotu Telnice

Anna Životská