Jihomoravské bicyklení 2024 – Poklady východního brněnska

Je již nepsaným pravidlem, že první jarní výjezd v rámci Jihomoravského bicyklení bývá sportovnějšího rázu. Občas se tato poznámka podepsala na účasti těchto výjezdů. Ne tak letos.

Na srazu na náměstí v Rousínově se nás sešlo 16. Natěšení na první společný výjezd jsme se nejprve pozdravili po delší době a pak za krásného slunečného počasí jsme vyrazili po cyklotrase č. 507 do Vítovic, kde jsme odbočili na další cyklotrasu č. 5137 směrem přes Viničné Šumice do Pozořic. Dále vedla naše cesta už mimo silnici po cyklotrase č. 5133 kolem cementárny a vápenky Mokrá a po cestě jsme začali potkávat pěší turisty se psy. Po této trochu krosové cestě jsme se napojili na silnici do Mokré a tady po cyklotrase č. 5134 na rozcestí Mokerská myslivna, kde jsme se odpojili z cyklotrasy a po červené turistické, jsme se vydali směrem na Hostěnice. Cesta to byla široká, štěrková, takže jsme se na ni vešli společně s protijdoucími turisty z kynologické stanice s různými rasami pejsků, kteří absolvovaly Dogtrekking Šlapanický vlk. V Hostěnicích všichni přivítali zastávku v místní hospůdce na oběd. Sice trvala déle, než jsme chtěli, ale obsluha prostě měla svoje tempo. O to víc byla vstřícná a vyhověla našim různým požadavkům. Po obědě jsme se skupinově zvěčnili a pokračovali kus po hlavní silnici po cyklotrase č. 5131 k odbočce na Kalečník po další cyklotrase č. 5135 přírodním parkem Říčky (jinak taky po Pozorsko-Račické cestě). Z Kalečníku jsme absolvovali poslední stoupání po cyklotrase č. 507 na rozcestí U Tří javorů. Tady se s námi rozloučil Franta, protože spěchal domů. Po vydechnutí jsme zahájili sestup po cyklotrase č. 5072 k rybníku U haltýře nad Olšany k občerstvení U červeného buku, kde jsme si dali kávu před posledním úsekem. Taky jsme se rozloučili s Luckou a Terezkou, které v Habrovanech nabraly směr domů do Nemojan. A pak to, co jsme vystoupali během skoro celé trasy, tak teď jsme během několika minut sjeli do Rousínova a takový závěr se všem moc líbil.

První letošní výjezd se vydařil se vším všudy. Krásná příroda, krásné počasí a hlavně výborná skupina lidiček. Tak ahoj při příštím cyklovýletu!

 

Jiří Hrazdíra

Jihomoravské bicyklení

[/su_custom_gallery]