Lesní vánoční hry pro děti

Vánoční hry na Orlovně

V nejbližším okolí Telnice nemáme žádný les, co jsme ale v pondělí 9.12.2019 na Orlovně měli, byly vánoční hry pro děti s trochou té lesní tématiky. Jak by to asi bylo v zimě v lese. Zatímco se příchozí dětští zájemci bavili v sále nad pohybovými hříčkami, byli rozděleni do 6 skupinek věkově vyvážených. Potom se skupiny Stromečci, Perníčci, Trpaslíci, Ufoni Hvězdy a Sněhuláci vydali hustým lesem (tedy Orlovnou) plnit stanoviště.

V sále děti probíhaly s nákladem krmení pro zvířátka do krmelce, postupovaly po stopách lišek i divočáků, přiřazovaly správně jehličí (i listy), šišky a plody ke stromům, jejich byly součástí. Nedaleko v přísálí se trefovaly do šišek (laserovými vzduchovkami), dál (až u golfu) posílaly veverkám jejich oblíbené oříšky. Z posedu (na balkóně) dalekohledem sledovaly zvěř, v patře pomáhaly poskládat jelení paroží či skládaly budku pro ptáčky. V kuželně srážely nebezpečné rampouchy a pomáhaly vyčistit studánku od nepořádku.

Nechyběla ani oblíbená svačinka (děkujeme tetám kuchyňce za párky v rohlíku). Po absolvování všech lesních zastavení skupinkami dětí a menším řádění na palouku (v sále) přišlo vyhlášení úspěchů a odměnění všech snaživců. Děkujeme dětem za zápal při hrách, jejich rodičům za doprovod a trpělivé vyčkávání a dobrovolníkům za zajištění stanovišť. J Doufáme, že se děti dověděly nebo si zkusily něco nového a na Orlovně či v nějakém lese se zase brzy potkáme.

Za stanovišťáky a OJT

Anna Hrazdírová