Tábor 2017 – 6. den

Při důkladném prohlížení mapy jsme narazili na nenápadný bod, který byl kousek od cesty, kudy jsme měli jít. Nedalo nám to a zahnuli jsme k tomuto místu. Jaké bylo naše překvapení, když jsme tam našli plochu mezi skalami, ozdobené indiánskými symboly. Hned nám bylo jasné, že jsme na posvátném místě indiánského kmene Karuků. Místo jsme si tiše prohlédli, strávili na něm v posvátném tichu krátkou chvíli a pak ho opustili, abychom náhodou nezadali zdejším indiánům důvod ke konfliktu…

Po včerejším náročném dni, kdy jsme celý den putovali přes indiánské území, byl budíček posunutý o hodinu později. Dopoledne byl vyhlášen úklid povozů a všech prostor tábořiště. Už to bylo potřeba. Počasí nám přálo a po obědě dokonce došlo na koupání v bazénu. 170705_Tábor 036

Odpoledne rodiny luštili znaky, které včera večer našli v jeskyni. Všem se to podařilo a ve zprávě se dozvěděli, kudy má naše výprava pokračovat a kde můžeme nalézt posvátné indiánské místo. Po cestě na ně čekaly různé úkoly. Museli přejít po laně přes řeku, nebo napsat slovo nohou nebo levou rukou, naházet kroužky na cíl, prokázat jako správní kovbojové svůj střelecký um střelbou ze vzduchovky, z luku nebo laserové pušky a přemístit vodu z jednoho kyblíku do druhého z apomoci stříkaček. Po splnění těchto úkolů postupně navštívili všechny rodiny i posvátné indiánské místo.

Večer se rozdělovaly podle zásluh zvířátka, s kterými naše rodiny hospodaří. Za to, jak jsou úspěšní, dostávají slepice, králíky, kozy, prasata, krávy nebo koně. Dnes navíc losovali, co se u nás se zvířátky děje. Někomu se např. do stáda koz narodila další kůzlátka nebo slepice vyseděly kuřátka nebo naopak navštívila v noci naši výpravu kuna a každé rodině chytila jednu slepici. Jedné rodině zase došlo krmení pro zvířata a byli nuceni odprodat tolik slepic, kolik mají kusů dobytka, aby pro ně sehnali krmení. Takže někdo na tomto losování vydělal a někdo bohužel prodělal.

170705_Tábor 095Při včerejším putování rodiny skládaly další sloky do naší táborové hymny. A dnes přišla ta chvíle, kdy svou část ymny každá rodina představila i ostatním. V písních byly hlavně zakomponovány zážitky prožité při putování. Z těchto představených slok pak budou vybrány ty nejlepší, které pak budou součástí naší oficiální táborové hymny.

Pak už jsme si stiskem ruky předaly pozdravení pokoje a šli spát.